Efsane Roadster MX-5’in yenisini gördünüz mü?

Azaltılmış ağırlığı, sürücü odaklı tasarımı ve eşsiz ‘Jinba-ittai’ sürüş keyfi hissi ile dikkat çeken Mazda’nın efsane roadster’i MX-5 showroomlardaki yerini aldı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mazda’nın en son modeli olan Mazda MX-5 mart ayında hem Dünya’da Yılın Otomobili hem de Dünya’da Yılın Tasarımı ödüllerine aynı anda sahip olan tek marka unvanını almasının ardından içinde yer aldığımız ekip ile Fethiye’de Türkiye lansmanı gerçekleştirdik. Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul Mazda MX-5’in 29 Nisan itibariyle bütün Türkiye’deki Mazda showroomlarında yerini aldığını ve test sürüşü imkânı sunulduğunu belirtti. Ayrıca Türkiye’deki satış hedeflerinin bu yıl için 80 adet olduğunu ve 35 adet ön satış teslimatı beklediklerini söyledi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

‘Jinba-ittai’ sürüş keyfi

Türkiye’de satışa sunulan model, büyük ölçüde azaltılmış ağırlığı, sürücü odaklı tasarımı ve eşsiz
‘Jinba-ittai’ sürüş keyfi hissi ile dikkat çekiyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Donanım paketleri

Yeni Mazda MX-5, kendinden önce gelen üç nesilden daha agresif bir görüntüye sahip. Ultra verimli benzinli motoru (131 PS ve 160 PS) barındıran SKYACTIV Teknolojisine sahip yeni MX-5, geniş bir modern aktif güvenlik ve bağlantı sistemleri sunuyor. MX-5 aynı zamanda hafif sadelik ve saf sürüş keyfi sunma hedefine sadık kalınarak, üçüncü nesil modelden 100 kg hafif olarak üretildi. Mazda MX-5 SKYACTIV-G 1.5 131 PS 6MT modeli Motion, Power, Power Sense donanım seviyelerinde ve Mazda MX-5 SKYACTIV-G 2.0 160 PS 6MT i-stop ve i-ELOOP modeli ise Power Sense donanım paketi ile sunuluyor.

Dördüncü nesil MX-5, SKYACTIV Teknolojisi ve KODO-Hareketin Ruhu tasarımına sahip araçlardan oluşan yeni nesil araç serisinin altıncı modeli. 1.5 litre SKYACTIV-G ve 2.0 litre SKYACTIV-G manuel şanzıman ile birlikte sunulan Mazda MX-5 saf roadster sürüş keyfi sunması ve bir milyon adet üretime yaklaştığı şu günlerde Türkiye’de de gazetecilerden büyük ilgi gördü. Lansmana özel olarak Mazda MX-5 modeli 102.000 TL’den (Yüz İki Bin Türk Lirası) başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Recep Bozdağ

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz