Opel, 6. marka oldu

Ocak – Temmuz ayları arasında elde ettiği toplam 17 bin 105 adetlik satış ile sene başında hedeflediği %5’lik pazar payına erişen Opel Türkiye, marka sıralamasında da 6. oldu.

Yeni Corsa ilk yedi ayda segmentinin 2. en çok satan modeli oldu

Opel Türkiye, 2020 başından beri gösterdiği performansıyla dikkat çekiyor. Ocak – Temmuz ayları arasında elde ettiği toplam 17 bin 105 adetlik satış ile sene başında hedeflediği %5’lik pazar payına erişen Opel Türkiye, marka sıralamasında altıncı oldu.

Alman otomobil üreticisi, 2020 başında pazara sunduğu yeni Corsa ile  başarılı bir yıl öngördüğünü açıklamıştı. Mart ayında piyasaya sunulan yeni Corsa, satışa sunulduğundan bu yana  4 bin 366 adet satış adedini yakaladı ve ilk yedi ayda segmentinin 2. en çok satan modeli oldu. 

Temmuz ayında Opel’in B-Suv segmentindeki oyuncusu Crossland X segmentte ikinciliği göğüslerken, Astra modeli ise segmentinde ilk beşteki  yerini korudu.

Sene başından bu yana başarısıyla pazarda büyük ivme yakalayan Opel, Ocak-Temmuz ayları baz alındığında, toplam binek otomobil pazarında gerçekleştirdiği 16 bin 8 adet satış ve %5,9  pazar payı ile beşinci sırada yer alırken, Temmuz ayında  binek otomobil pazarında gerçekleştirdiği 4 bin 233 adet satış ve %6.1’lik pazar payı ile markalar sıralamasında bir kademe daha yükselerek beşinci olmayı başardı.

Ağustos’ta da cazip şartlar

Temmuz ayında elde ettiği beşincilik, insan odaklı yaklaşımıyla ayrışan Opel’in, Alman mühendisliği ürünü otomobilleri ile başarılı bir yıla imza atmaya hazırlandığını gösteriyor.

Opel, Ağustos ayında da yeni Corsa, yeni Astra, Crossland X, Grandland X, Insignia ve Combo modellerine cazip şartlarla sahip olma imkânı sunuyor. Opel’in, Ağustos ayına özel  avantajlı fiyatları ve iddialı finansman seçenekleri  ile sunulan modelleri Opel Türkiye web sitesi üzerinden incelenebiliyor.

otohavadis@gmail.com

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz