Elektrikli SUV Enyaq’ın prömiyeri 1 Eylül’de yapılacak

Skoda, elektrikli mobilite stratejisinde büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Skoda’nın tamamen elektrikli yeni SUV modeli Enyaq, 1 Eylül’de gerçekleştirilecek dünya prömiyeriyle gösterilecek.

Skoda Enyaq

Skoda, elektrikli mobilite stratejisinde büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Skoda’nın tamamen elektrikli yeni SUV modeli Enyaq, 1 Eylül’de gerçekleştirilecek dünya prömiyeriyle gösterilecek. Modüler elektrikli platformu MEB’yi kullanacak ilk Skoda modeli olacak Enyaq iV, markanın yeni amiral gemisi konumunu alacak.

Skoda, merakla beklenen dünya prömiyerinden önce Enyaq iV modelinin siluetini, kabin eskizlerini ve kamuflajlı sürüş fotoğraflarını yayınladı. Yeni SUV modeli, dinamik çizgilerin yanı sıra elektrikli motorun getirdiği avantajlarla geniş bir iç hacim sunacak. Ölçüler açısından Skoda Octavia’ya göre daha kısa olmasına karşın büyük SUV Kodiaq ile benzer ölçülerde yaşam alanına sahip olacak.

Skoda Enyaq

500 km menzil

Enyaq iV, arkadan itişli veya dört çeker olarak tercih edilebilecek. Bunun yanı sıra tüm ihtiyaçlara uyum sağlayacak şekilde üç farklı batarya ve beş farklı güç seviyesiyle sunulacak. Hızlı şarj özelliği ve maksimum 125 kW kapasitesi ile sunulacak Enyaq iV’nin 500 kilometre kadar menzili olacak.

Skoda’nın 125. yılının yeni zirve modeli olarak öne çıkan Enyaq iV’nin dünya prömiyeri 1 Eylül 2020 tarihinde Prag’da gerçekleştirilecek. Bu özel lansman, Skoda kanallarından ve diğer sosyal medya kanallarından takip edilebilecek.

otohavadis@gmail.com

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz