Voyah Dream’in Türkiye Fiyatı Açıklandı

Çin’in otomotiv devlerinden Dongfeng çatısı altında yer alan, premium elektrikli otomobil üreticisi Voyah, amiral gemisi olarak konumladığı lüks MPV modeli Dream’in Türkiye satış fiyatını açıkladı. Voyah Dream ülkemizde HIGH donanım paketiyle satışa sunulurken, sınırlı sayıdaki lansmana özel fiyat ise 6.999.000 TL olarak belirlendi.

Marcar Otomotiv A.Ş. tarafından Türkiye’de temsil edilen, Çin’in otomotiv devlerinden birisi olan Dongfeng çatısı altında yer alan, premium elektrikli otomobil üreticisi Voyah, tamamen elektrikli SUV modeli Free’nin iki versiyonunun ardından, lüks MPV modeli Dream’i Türkiye’de satışa sunuyor. Kasım ayında ön siparişine başlanan ve sadece sınırlı adetteki Voyah Dream’in lansman dönemi özel fiyatı 6.999.000 TL olarak açıklandı. 2024 yılı başlangıcından itibaren teslimatları planlanan %100 elektrikli Voyah Dream, yedi koltuklu oturma düzenine sahip lüks iç mekanında otomotiv dünyasının konfora yönelik en yeni teknolojilerini sunuyor. 435 HP güç ve 620 Nm tork üretebilen çift elektrikli motoruyla 2.692 kilogram ağırlığındaki Voyah Dream’in 0’dan 100’km/s hızlanması 5.9 saniyede gerçekleşirken, maksimum hızı ise 200 km/s. Bataryasının hızlı şarj süresinin yaklaşık 36 dakikada %20’den %80 doluluk seviyesine geliyor olması ve 480 km menzil sunmasıyla, günlük kullanımlarda ya da şehirler arası seyahatlerde aracın rakiplerine kıyasla tercih edilmesini sağlıyor.

Çin’deki ön satışlarda sadece ilk gün 4.000 adet sipariş aldı

Çin’in otomotiv devlerinden birisi olan Dongfeng çatısı altında yer alan premium otomobil üreticisi Voyah, ekim ayının ilk günlerinde Çin’de ön siparişe açtığı Dream modeli için 4.000 adet talep topladı. Sadece siparişe açıldığı gün alınan bu yüksek rakam, ESSA platformu üzerinden yükselen lüks MPV’ye olan ilgiyi kanıtladı. 2024 üretimlerinin çoğu şimdiden dünyadaki Voyah temsilcilerine ayrılan Dream, Türkiye’de Marcar Otomotiv A.Ş. tarafından yeni sahipleriyle buluşturuluyor.

Ultra konforlu elektrikli MPV

Heybetli tasarımını destekleyen performans verileriyle dikkat çeken Voyah Dream, tamamen elektrikli altyapısıyla hem sessiz hem de pürüzsüz bir yolculuk deneyimi sunuyor. 108.73 kWs’lik batarya paketi ve çift motoru sayesinde, tek oranlı otomatik şanzıman üzerinden tork yönlendirmeli dört tekerlekten çekişli olan Voyah Dream, 5.9 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor ve elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum 200 km/s’ye ulaşabiliyor. WLTC normlarına göre 480 km elektrikli menzil sunabilen ultra lüks MPV’nin her bir motoru 160 kW güç ve 310 Nm tork değerini barındırıyor. Voyah Dream’in toplam sistem gücü 320 kW (435 HP) ve torku 620 Nm’yi buluyor.

Hızlı şarj istasyonlarında bataryalar, %20’den %80 seviyesine yaklaşık 36 dakikada doldurulabilirken, 11 kW’lik AC şarj alımı üzerinden 0’dan %100’e şarj süresi ise yaklaşık 12 saatte tamamlanabiliyor. Ortalama tüketim değeri ise 20,0 kWh/100 km olarak açıklanıyor. Voyah Dream’in bataryaları için 8 yıl/160.000 km garanti sunuluyor.

Satış sonrası hizmet

2023 itibarıyla Türkiye otomotiv pazarına yeni giren Voyah, sağladığı satış sonrası hizmetlerle güven aşılıyor. Marcar tarafından “0” km olarak satılan tüm Voyah Free ve Dream modelleri 8 yıl batarya garantisi ve 5 yıl otomobil garantisine sahipken, yol yardımı ve hasar destek hattı ile kullanıcılarının tüm ihtiyaçları karşılanabiliyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz