Hyundai IIHS Çarpışma Testlerinde Zirvede

Hyundai, Amerikan Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından yapılan çarpışma testlerinde 10’dan fazla Top Safety ve 6 tane Top Safety Plus ödülü alarak güvenilirliğini kanıtladı.

Amerikan Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS), Hyundai Motor Grubu’na ait toplam 16 yeni aracı kapsamlı bir şekilde çarpışma testlerine tabi tuttu. Dünyaca ünlü IIHS 2024 TOP SAFETY PICK (TSP) ve TOP SAFETY PICK PLUS ödülleriyle zafere ulaşan Hyundai ve Genesis modelleri, yapılan değerlendirmede rakiplerinden çok daha fazla öne çıktı.

Grubun güvenlik donanımlarına ve teknolojiye yapmış olduğu yatırımların bir karşılığı bu testler, araçlardaki performansı, güvenliğe olan sarsılmaz odağının bir kanıtı durumunda. Araç içindeki yolcuları ve yayaları en üst düzeyde korumayı amaçlayan Hyundai Smart güvenlik donanımları, özellikle önden ve yandan çarpışma testlerinde maksimum derecelere ulaştı. TSP Plus gibi en üst seviyeye ulaşan Hyundai modelleri, KONA, IONIQ 6, Genesis G80, GV80 ve GV60. Bir alt kademe olan TSP kazananları arasında da ELANTRA, IONIQ 5 ve TUCSON gibi popüler modeller yer alıyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz