Fiat 500e Amerika’da “Yılın En Çevreci Otomobili” Seçildi

Stellantis’in Kuzey Amerika’da satışa sunduğu ilk elektrikli model olan Fiat 500e, Green Car Journal tarafından “2024 Yılın En Çevreci Şehir Otomobili” (2024 Urban Green Car of the Year) ödülüne layık görüldü.

Stellantis’in Kuzey Amerika’da sunduğu ilk elektrikli model olan 500e, tanıtılmasından bu yana ödüllerle de adından söz ettirmeye ve küresel başarılara imza atmaya devam ediyor. 2020’deki Avrupa lansmanından bu yana 10 ülkede 43 Uluslararası ödül kazanma başarısını gösteren modele, bu kez de Amerika’dan ödül geldi. Green Car Journal, Fiat 500e’yi, 2024 Yılın En Çevreci Şehir Otomobili (2024 Urban Green Car of the Year) seçti. Green Car Journal editörleri, Fiat 500e’nin verimliliğinin, ulaşılabilir fiyatlarının, tarzının ve sıfır emisyonlu sürüşünün etkileyici İtalyan estetiğiyle bir araya gelmesine dikkat çektiler.

FIAT CEO’su ve Stellantis CMO’su Olivier Francois, 500e’nin lansmanından bu yana Avrupa’da elektrikli şehir otomobili segmentinin lideri olarak kendini kanıtladığını ifade ederek, “Fiat 500e, 42 ödül alarak şimdiye kadarki en çok ödül alan FIAT modeli oldu. Modelin Kuzey Amerika yolculuğu da resmi olarak başladı. ABD’de bir ilk olan bu önemli ödül, lansmanımıza katkı sağlayacak. Yeni Amerikalı müşterilerle buluşacak İtalyan ikonumuz için ABD’den gelen bu ödülü almaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Bu arada, Fiat 500e lansmanından bu yana dünya çapında 185.000’den fazla satış adedine ulaştı. 500e, 2023 yılında A+B elektrikli araç segmentinde yüzde 14,7’lik pazar payı ile Avrupa’da 1 numaralı model oldu.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz