DFSK E5 Bin 150 km menzile ulaşabiliyor

Çinli DFSK, SHS Otomotiv distribütörlüğünde getirdiği şarj edilebilir hibrit SUV modeli E5’i Türk kullanıcılarıyla buluşturdu. Bin 150 km’ye varan sürüş menziliyle D-SUV E5, bataryası tamamen dolu olduğunda 1.2 litre/100 km ortalama yakıt tüketimine ulaşabiliyor.

Çınar Noyan – Zhang Xingyan

‘En önemli ürünümüz’

7 kişilik oturma kapasitesi, tasarımı ve 1150 km’ye varan sürüş menziliyle D-SUV modeli DFSK E5 modelinin Türkiye pazarına girişi ile ilgili lansmanda konuşan DFSK Türkiye Genel Müdürü Çınar Noyan, DFSK modellerinin rekabete farklı bir soluk getirdiğini belirterek “Bugün DFSK’nın yeni dönemini amiral gemisi SUV modeli E5 ile başlatıyoruz. DFSK E5, bizim için yeni dönemin en önemli ürünü olacak. Yeni E5, sektördeki önemli rakiplerle rekabet etmemizi sağlayacak bir ürün. Önümüzdeki iki ay içerisinde C+ SUV modelimiz E4’ü benzinli olarak sunacağız. Eylül ayında B-SUV modelimiz plug-in hibrit ve tam hibrit olarak gelecek. Yıl sonunda D+ SUV konumunda olan E6’yı tüketicilerle buluşturacağız. Böylece yeni dönemde tamamen yeni modellerle ürün yelpazemizi hızla genişleteceğiz” dedi.

Türkiye Avrupa’ya açılan kapı

Seres Group Denizaşırı Başkanı Zhang Xingyan, DFSK markasının en yeni plug-in hibrit elektrik aracı E5’in Türkiye’deki sunmanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, “Türkiye pazarı DFSK için stratejik öneme sahip ve Türkiye’yi Avrupa’ya açılan bir kapı olarak konumlandırmayı hedefliyoruz. Avrupa’da üretim tesisleri kurma planlarımızdan biri olan Türkiye, en önemli aday ülke konumunda” ifadelerini kullandı.

Motor

1.5 litrelik 108,6 HP benzinli motoru, 130 kW (174 HP) elektrikli motoruyla kombine eden DFSK E5, 300 Nm maksimum torka sahip. 0-50 km/s hızlanmasını sadece 2.9 saniyede tamamlayan E5, 7.4 saniyelik 0-100 km/s hızlanmaya sahip. 17.52 kWsa bataryaya sahip E5, 6.6 kW AC şarj hızıyla 4 saatte tamamen doldurulabiliyor. Bataryası tamamen dolu olduğunda aracın ortalama yakıt tüketimi ise 1.2 litre/100 km seviyesine düşebiliyor.

Donanım

E5, Türkiye’de Comfort ve Elegance olmak üzere iki farklı seviyeyle sunuyor. Her ikisi de zengin donanımlarıyla dikkat çeken 1.890.000 TL’den sunulan DFSK E5 Comfort ve 2.290.000 TL’den sunulan DFSK E5 Elegance, yüksek standartlarıyla göze çarpıyor. DFSK, E5 SUV modelinde 6 yıl/150 bin kilometre garanti de sunuyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz