Elektrikli hissi

Yeniden şarj etmeye gerek kalmadan %100 elektrikli sürüş hissi veren, yenilikçi e-POWER teknolojisine sahip Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de yollara çıktı.

 

Yeni Nissan Qashqai, İstanbul’da gerçekleştirilen basın lansmanı ile tanıtıldı. Yeni Qashqai geliştirilmiş tasarım, arttırılmış güvenlik ve e-POWER teknolojisi ile Türkiye’de yollara çıkıyor.  Tasarım öğeleriyle dikkat çeken yeni N-Design donanım paketi de sunulan Yeni Qashqai’de eniden şarj etmeye gerek kalmadan %100 elektrikli sürüş hissi için yenilikçi e-POWER teknolojisi ile konfor üst seviyeye çıkartılmış. Yeni Qashqai Türkiye lansmanına özel, 1.799.900 TL’den başlayan fiyatlarıyla Nissan Yetkili Satıcıları’ndaki yerini aldı.

Mayra Gonzales Velasco

Yüzde 60’ı yenilenecek

Avrupa Satış ve Pazarlamadan sorumlu Başkan Yardımcısı Mayra Gonzales Velasco özel olarak geldiği lansmanda Nissan’ın gelecek vizyonu Arc iş planını paylaştı. Bu segmentin öncüsü olduklarının altını çizen Velasco, “Nissan bu iş planı ile 2026 mali yılına kadar 16’sı elektrikli olmak üzere 30 yeni modeli piyasaya sürecek ve içten yanmalı motorlu (ICE) binek araç modellerinin %60’ı yenileyecek. 2026 yılına kadar Avrupa pazarına 5 yeni elektrikli model girecek” diye konuştu.

 

Yeni N-Design Donanım Paketi

Qashqai serisine yeni eklenen yeni donanım da N-Design. Bu donanım, dikkat çekici estetik dokunuşlar içeriyor. Dış kısımda, ön tampon, arka tampon, kapı altı pervazları ve tekerlek kemerleri N-Design’da gövde renginde iken yepyeni 20″ alaşım jantlar daha fazla yol tutuşu sağlıyor.

Japon savaş kostümlerinden esinlendi

İç mekanda geleneksel Japon savaş kostümlerinden esinlenilmiş. Yeni desenli malzemeler orta konsol ve üst gösterge paneli ile torpido gözü arasındaki dekorasyon parçasını süsleyerek Japon işçiliğinin temelini oluşturan detaylara gösterilen özenin altını çiziyor. Skypack, N-Design ve üzeri donanım paketlerinde ise 64 farklı renk seçeneği sunan ambiyans aydınlatması, araçtaki yaşam hissini artırıyor.

e-POWER

Nissan teknolojisi e-POWER’ın yenilikçi güç aktarma sistemi geleneksel hibritlerin aksine tekerleklerin yalnızca doğrudan elektrik motoru tarafından tahrik edilmesi prensibi ile çalışıyor. Qashqai’de kullanılan bu teknolojide benzinli motor ise tekerlekleri tahrik etmek için kullanılan elektriği üretiyor.

Recep Bozdağ – İstanbul

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz