Yılın Otomobili için 7 finalist belli oldu

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının 7 finalist belli oldu.

ogd2

OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinin yaptığı oylama sonucunda 22 aday otomobil arasından Audi A4, Fiat Egea, Hyundai Tucson, Opel Astra, Renault Talisman, Skoda Superb ve Volvo XC-90 finale kalmaya hak kazandı.

7 finalist PPG Oto Tamir Boyaları ana sponsorluğu ve Bridgestone ile İntercityİstanbulparkco-sponsorluğunda düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili’2016” için yarışacak.

OGD üyeleri, finalistleri belirleyecek ilk oylama öncesi 25 Mart 2016 tarihinde İntercityİstanbulpark’ta test sürüşü için bir araya geldi. Gün boyu süren organizasyonda, aday otomobiller yarış pisti dışında, özel olarak hazırlanan istasyonlarda fren, slalom ve diğer testlerden geçti. Ardından, ‘yılın otomobili’ için yarışacak 7 finalist için oylama yapıldı.

Test sürüşü organizasyonuna otomotiv markalarının yöneticileri de geniş bir katılım gerçekleştirerek büyük ilgi gösterdi.

7 finalistin belirlenmesinin ardından Türkiye’de Yılın Otomobili seçimlerinde ikinci tur da başladı. Türkiye’nin seçkin gazetecilerinden oluşan OGD üyeleri, ikinci turda yapacakları oylama ile 7 finalist arasından Türkiye’nin otomobilini seçecek. Türkiye’de 2016 Yılının Otomobili, 19 Nisan tarihinde yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Recep Bozdağ

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz