Lexus yeni LS 500h’nin dünya lansmanı Cenevre’deydi

Premium araç üreticisi Lexus, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni konsept standını ve yeni otomobillerini ziyaretçilerle buluşturdu. Markanın amiral gemisi yeni LS’in hibrit modeli LS 500h’nin dünya lansmanını Cenevre 2017’de yaptı.

Üretildiği 1989 yılından bu yana lüks sedan segmentinde ses getirmeyi başaran yeni nesil LS’de, çekici tasarım, etkileyici performans ve lüks yine öne planda yer aldı. Yeni LS’in etkileyici tasarımı daha genç kullanıcıları da hedefleyecek.

Yeni LS’in dingil mesafesi de 3,090 mm’den 3,125 mm’ye çıktı. Lexus’un fark oluşturan Takumi işçiliği ise LS 500h’nin özel kabininde yeni döşemeler ve malzemeler üzerindeki detaylarda kendini gösteriyor. Son derece sessiz bir kabin sunan Yeni LS’de, “Yeni Aktif Gürültü Engelleme” özelliği,kabin içerisinde daha sessiz bir ortam sağlamaya yardımcı oluyor.

Yeni LS 500h’de 3.5 litre Dual VVT-i V6 benzinli motor ve iki elektrikli motor bulunuyor. Sistem gücü 354 HP oluyor. Sadece benzinli motora sahip LS 500 dört çeker olarak sunulacakken, LS 500h ise, tercihe göre arkadan itişli veya dört çeker olarak sunulacak.

Lexus’un Yarışçı Yüzü: RC F GT3

Tamamen yeni RC F GT3 ile birlikte 2017 yılında motorsporlarına daha fazla odaklanmaya başlayan Lexus, dünya çapında takip edilen yarış serilerinde mücadele etmeye başlıyor. Amerika ve Japonya’nın yanı sıra Avrupa’da da yarışacak olan RC F GT3, Cenevre Fuarı’nda yoğun sezon programı öncesi Avrupa’da ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilendi. 5.4 litrelik V8 motora sahip olan RC F GT3, 500 HP’nin üzerinde güç üretiyor ve bu güç, altı ileri sıralı vites kutusu ile arka tekerleklere aktarılıyor.

Özel Seri LC sahnede

Lexus’un Cenevre’deki yeni konsepte sahip standında LC 500 ve LC 500h modellerini de sergiledi. Lexus’un bu yıldan itibaren satışa sunacağı süper coupe’nin özel serisi de ilk kez burada gösterildi. Bu özel seri, 21 inç jantlarıyla birlikte özel beyaz rengi ve mavi kabiniyle satışa sunulacak. Lexus’un yeni global mimarisi üzerine yapılan LC, hibrit veya benzinli motorla tercih edilebilecek.Stantta yer alan diğer modeller ise CT, IS, GS, RC, RC F, RX ve NX oldu.

otohavadis@gmail.com

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz