Toyota’dan Tokyo’da konsept show

Toyota, Uzak Doğu’nun en önemli fuarı olan 45. Tokyo Otomobil Fuarı’nda yeni modellerini ve yeni teknolojilerini sergiledi.

Toyota GR HV Sports

Toyota, Uzak Doğu’nun en önemli fuarı olan 45. Tokyo Otomobil Fuarı’nda yeni modellerini ve yeni teknolojilerini sergiledi. Tokyo’da ilk kez GR HV Sports ve Tj Cruiser konseptlerinin yanı sıra Yeni Nesil “Century” modelinin de tanıtımını yapan Toyota, yakıt hücreli araç konseptleri Fine-Comfort Ride ve Sora’yı da Tokyo Otomobil Fuarı’nda ilk kez beğenilere sundu.

Toyota’nın fuarda büyük ilgi ile karşılanan GR HV Sports konsepti, otomobillerden keyif almanın farklı yollarını sunan özelliklerle donatılmış. Bu farklı konsept, spor otomobil heyecanını çevreci özelliklerle birleştiriyor. Toyota Sports 800 ve Supra gibi efsanevi modellerden ilham alan bir tavana sahip olan GR HV Sports, Le Mans’da yarışan TS050 Hybrid’in hibrit teknolojisini kullanıyor.

Toyota’nın fuarda sergilediği bir diğer konsept olan Tj Cruiser ise, güçlü bir SUV ile bir kamyonetin genişliği arasında denge sağlayan özellikler barındırıyor. Yüksek taşıma kapasitesine sahip Tj Cruiser, bir SUV aracın avantajlarını da taşıyor.

Century

Asaletin Yansıması:  Yeni Nesil “Century 

 Toyota’nın fuarda sergilediği bir başka model olan yeni nesil “Century” usta işçilik ve yüksek kalitesi ile Monozukuri Geleneği’ni sürdürüyor. Yeni Century lüks bir limuzin için uygun ekipman ve konfor ile geliştirilirken, olağanüstü bir yakıt verimliliği sağlamak için 5.0-litre V8 hibrit güç ünitesi ile desteklendi.

Tj Cruiser
Fine-Comfort Ride

Tokyo’da Yakıt Hücreli  İki Yeni Konsept

2014 yılında ilk yakıt hücreli otomobil Mirai’yi sunan Toyota, şimdi de iki yeni yakıt hücreli konsept modeli ile Tokyo’da dikkatleri üzerine çekti.

Toyota’nın hidrojen yakıt hücreli konsepti Fine-Comfort Ride, yaklaşık 1000 km’lik bir menzile sahip.

Fine-Comfort Ride, yolcular için de oturma alanını en geniş hale getirecek şekilde tasarlandı.

Motorların tekerleklerin içerisinde adapte edilmesiyle birlikte, dört tekerlek mümkün olduğunca aracın köşelerine gelecek şekilde konumlandırıldı. Böylece dengeli ve sessiz bir premium araç ortaya çıkmış oldu.

 

Sora

Otobüs Sora

Toyota’nın diğer hidrojen yakıt hücreli konsepti ise bir otobüs. “Sora” adı verilen otobüsün ismi için, dünyanın su döngüsünden esinlenilmiş. Sürücü dahil 79 kişilik kapasiteye sahip bu otobüs sıfır emisyonla çevreye hiç zarar vermezken, yolcuların da konforlu bir otobüs yolculuğu yapmasına imkân tanıyor.

 

otohavadis@gmail.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz