Hyundai Bayon’un Dünya Lansmanı 2 Mart’ta

Hyundai’nin yeni B-SUV modeli BAYON, 2 Mart günü online bir lansmanla tanıtılacak. Türkiye saati ile 12:00’da başlayacak etkinlikte, modelin tüm detayları izleyenlerle paylaşılacak. Avrupalı sanatçılar ise özel eserleriyle aracın tasarımını ilişkilendirerek tanıtıma imzasını atacak.

Hyundai’nin İzmit’te üreterek 40’tan fazla ülkeye ihraç edeceği yeni B segmenti crossover modeli BAYON, 2 Mart 2021 tanıtılacak. Online olarak gerçekleştirilecek etkinlikte aracın tüm tasarım özelliklerini ve teknik detaylarını izleyenlerle paylaşacak olan Hyundai, Avrupa’nın dokuz farklı ülkesinden sanatçıyı davet etti. Sanatçılar, BAYON’un tasarımından ilham alarak benzersiz birer sanat eseri yaptılar. Bu eserlerle birlikte aracın tasarımını vurgulayan sanatçılar, böylece tanıtıma  renk katmış olacaklar.

KONA, TUCSON, NEXO ve SANTA FE’den sonra markanın Avrupa’daki beşinci SUV modeli olan BAYON, adını Fransa’nın güneybatısındaki Bayonne şehrinden alıyor. Crossover SUV gövde tipindeki otomobil, hem konfor hem de şık tasarım isteyen kullanıcıların ilgi alanına girecek.

Güçlü bir tasarım

Hyundai BAYON, segmentindeki rakiplerinden çok daha farklı bir görünüme sahip. Benzersiz ve fark oluşturan bir dış tasarım için Hyundai’nin Duygusal Sportiflik (Sensuous Sportiness) dizayn felsefesini kullanıyor. Otomobilin farlarından tamamen ayrı bir noktada konumlandırılan gündüz sürüş farları, karakteristik bir çizgi olarak karşımıza çıkıyor. Uzun ve kısa farlar ise ön tamponun her iki köşesine doğru konumlandırılarak üst taraftaki gündüz sürüş farlarıyla beraber üstün bir aydınlatma mimarisi oluşturuyor. Sportif görünüme sahip aracın önünde bulunan büyük yatay hava girişi ise genişlik hissiyatını artırmış oluyor. Otomobilin arkasındaysa, yanlara doğru uzayan ok şeklindeki stop lambaları dikkat çekiyor. Kırmızı bir çizgiyi ya da şeridi andıran bu lambalar da aracın genişliğini vurguluyor.

Dijital dünya prömiyeri 2 Mart günü saat 12:00’da yapılacak.

Piyasaya sunacağı otomobilin ağırlıklı olarak tasarımına odaklanan Hyundai, bu doğrultuda Avrupalı sanatçılarla ortak bir etkinliğe imzasını atacak. Tüm bu sanatsal eserler ve BAYON, 2 Mart 2021 günü saat 12.00’da online bir lansmanla tanıtılacak. Bu özel lansmanı izlemek isteyenler https://www.hyundai.com/eu/bayon-unveil adresini ziyaret edebilirler.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz