Mayıs’ta en çok satan Crossover oldu

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, Egea Cross’un Mayıs ayında en çok satan Crossover olduğunu ifade etti.

2019 ve 2020 yıllarında otomotiv pazarının lideri olan Fiat, 2021 yılının ilk 5 ayı sonunda pazardaki liderliğini açık ara sürdürüyor. Fiat, mayıs ayında 10 bin adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek, otomotiv pazarının tek başına yüzde 18,3’ünü oluşturdu.

2016 yılından beridir Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Fiat Egea da liderliği bırakmadı. Sedan, Hatchback, Station Wagon gövde seçenekleri ve aileye yeni eklenen Egea Cross ile teknoloji ve konforu ulaşılabilir kılan Egea Ailesi’nin lansmanından günümüze toplam satış rakamı 300 bin adedi geçti.

Fiat markası, toplam pazarda sürdürdüğü liderliğini, mayıs ayında da korudu. İlk 5 ayda, hem otomobil ve hem de toplam otomotiv pazarının en çok tercih edilen markası oldu. Egea Model Ailesi’nin yanında Doblo ile Fiorino modellerinin de performansıyla dikkat çeken marka 2021 yılının ilk 5 ayında gerçekleştirdiği 47 bin adet otomobil ve hafif ticari araç satışı ile yüzde 15’lik Pazar payı elde etti. Lansmanından bugüne Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Egea Sedan’ın satış adedi mayıs ayında 5 bin 250 adet olurken, Egea Cross dahil tüm model ailesinin 5 aylık satış rakamı ise 31 bin 615 adet olarak gerçekleşti.

Egea Ailesi’nin toplam satışı 300 bini geçti

Mayıs ayında toplam otomotiv pazarının yüzde 18’lik kısmını tek başına Fiat markasının oluşturduğunu vurgulayan Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “2015 yılının Ekim ayında satışa sunduğumuz Fiat Egea, liderliğini  sürdürüyor. Egea model ailemiz, lansmanından bu yana toplam 300 bin adeti aşan bir satış başarısı elde etti.” açıklamasında bulundu.

Mayıs’ta en çok satan Crossover

Aileye yeni katılan Egea Cross’a da çok kuvvetli bir talep olduğunu aktaran Aytaç, “Yenilenen Egea Ailesi, kendi segmentinin en üst seviyesinde teknoloji ve konfor sunuyor. Tüm versiyonlara üst donanım seviyesi de dahil olmak üzere dengeli bir talep var. Mayıs ayında Egea Cross da segmentinde lider durumda. Türk tüketicisinin çok beğendiği Cross’a olan ilginin artarak devam edeceğine inanıyoruz.” dedi.

Doblo ve Fiorino da liderlikte önemli paya sahip

İlk beş ayda olduğu gibi mayıs ayında da Fiat markasının satışlarının da yine yüzde 96’sının yerli üretimden oluştuğuna dikkat çeken Aytaç, “Yenilenen Fiat Egea’nın başarısının yanında hafif ticari araç modellerimizin de performansımıza çok önemli bir katkısı var. Fiat Professional Ailesi’nin Tofaş’ta üretilen üyeleri Doblo, Fiorino, birllikte sınıflarının önde gelen modelleri olmayı sürdürüyorlar.  Uzun yıllardır tüketicinin beğenisini kazanan Fiat Doblo ve Fiorino ile minivan segmentinin de en çok tercih edilen markası olduk.” diye konuştu.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz