Citroen de CES 2022’deydi

Mobilite dünyasının yenilikleriyle dikkat çekmeye devam eden Citroën, mobilite teknolojilerini 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) sergiledi.

Mobilite dünyasının yenilikleriyle dikkat çeken Citroen, mobilite teknolojilerini 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) sergiledi. Fransız üretici, 5-8 Ocak 2022 tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın önde gelen elektronik, teknoloji ve inovasyon fuarında mevcut ve gelecekteki ulaşım vizyonu olan Citroen Skate ve Citroen Ami’yi sahneye çıkardı. Otonom bir teknoloji platformu olarak dikkat çeken Skate, kullanıcılarını şehir içerisinde bir noktadan diğerine taşırken onlara benzersiz bir araç içi deneyimi yaşatıyor. Bununla birlikte, geçtiğimiz ay içerisinde Türkiye lansmanı da gerçekleştirilen ve Mart ayından itibaren satışa çıkacak olan elektrikli mobilite çözümü Citroen Ami de CES’in dikkat çekenleri arasında yer aldı. Ami, hem bireysel kullanıcıların hem de profesyonellerin mikro mobilite ihtiyaçlarına cevap verirken, erişilebilir, elektrikli ve ultra kompakt yapısı ile de dikkat çekiyor.

Citroen’den çevreci çözümler

Büyük şehirler karbon ayak izlerini küçültmek için yüksek salınımlara sahip araçların şehir içlerine girmesini kısıtlamaya başladı. Bu durum, daha temiz, daha güvenli ve daha uygun fiyatlı araçlar arayan kullanıcıların ihtiyaçlarına uyarlanmış sürdürülebilir ulaşım çözümleri gerektiriyor. Citroen için geleceğin ulaşımı temiz, paylaşımlı ve bağlantılı. Citroen Otonom Ulaşım Vizyonu konsepti, kullanıcılara ilgili deneyim ve hizmetlerle kişiye özel ulaşım sağlayarak bu felsefeyi somutlaştırıyor. Paylaşımlı ve otonom kentsel ulaşım

Fransız üretici, Citroen Otonom Ulaşım Vizyonu Konsepti Skate ile geleceğin kentsel ulaşım ihtiyacına bugünden cevap veriyor ve teknolojik bilgi birikimini kullanarak çevreye duyarlı ve şehirlerdeki trafik akışını optimize eden bir çözüm sunuyor. Bu otonom konseptin amacı, kentsel trafiği kreatif bir şekilde çözmek ve kullanıcılara tüm ihtiyaçlarını karşılayan özgün ve rahatlatıcı bir deneyim sunmak olarak öne çıkıyor. Kentsel trafik akışlarını optimize etmek için, otonom ve birbirine bağlı robotlardan oluşan “Citroen Skate” filosunun, kentsel peyzaja entegre edilen özel şeritlerde dolaşması hedefleniyor. Skate, çeşitli hizmet şirketleri tarafından oluşturulan bölmelerin platformda yer almasını sağlayan çözümler sunarken, kullanıcılar seçtikleri hizmete 7/24 erişim sağlayabilecekler. Örneğin kitap okumak, video izlemek, müzik dinlemek veya A noktasından B noktasına seyahat ederken spor yapmak için rahat bir ortamdan yararlanabilecekler. Bu paylaşımlı ve otonom çözüm birçok avantaj sağlayacak. Büyük şehirlerdeki trafiği azaltırken, elektrikli bir araç olarak karbon ayak izlerini küçültecek.

Elektrikliye geçiş hamlesinin kompakt adımı

Bunun yanı sıra şehir içi elektrikli mobilite çözümü Ami de markanın temiz ulaşım stratejisine paralel bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Citroen’in elektrikliye geçiş hamlesinin bir parçası olan Ami, ultra kompakt boyutlar, erişilebilirlik (yaş ve fiyat açısından) ve güvenlik gibi özellikleriyle mikro ulaşım pazarında yenilikçi bir yaklaşım ortaya koyuyor. İki tekerlekli araçlara ve toplu taşıma araçlarına alternatif olan Citroen Ami, Türkiye’de de 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip kişilerin direksiyon başına geçmesine olanak sağlıyor.

Yeni ‘fenomen’ Ami

Ami, Citroen’in yenilikçi yaklaşımını ve sıfır karbon salınımı ile ulaşımı sağlama kararlılığını mükemmel bir şekilde bünyesinde barındırıyor. 220 Volt priz aracılığıyla sadece üç saatte şarj edilebilmesi ile dikkat çeken Citroen Ami, erişilebilirliği, fiyat avantajı, sürüşü, park etmeyi kolaylaştıran kompakt boyutları ve yan yana iki kişinin rahat edebildiği  yapısı ile mikro ulaşım dünyasında yeni bir segment oluşturdu. Kompakt boyutlarının içerisine sığdırdığı bütün bu kapsamlı özellikleriyle Citroen Ami gerçek bir fenomene dönüştü. Lanse edildiği günden bu yana 14.000’in üzerinde satılan modelin müşterilerinin %80’i Citroen dünyasında yeni kişiler olması öne çıkan bir diğer önemli unsur olarak dikkat çekiyor. Bu başarı aynı zamanda Ami için özel olarak geliştirilen kapsamlı bir ekosisteme dayanırken, çevrimiçi keşif ve satın almadan eve teslimata kadar tamamen dijital bir müşteri yolculuğundan oluşuyor.

“Geleceğin ulaşım çözümlerini bugünden hazırlıyoruz”

Citroen CEO’su Vincent Cobée değerlendirmesinde, “Ulaşım, sosyal ve profesyonel yaşamımızın ayrılmaz bir parçası. Geleceğin ulaşım çözümlerini bugünden hazırlamak çok önemli. Bu nedenle, elektrikli ulaşım ve otonom ulaşım çalışmalarımızın merkezinde yer alıyor. Yeni Citroen Otonom Ulaşım Vizyonu konsepti, kentsel seyahatin çerçevesini yeniden tanımlayarak onu paylaşımlı, elektrikli, otonom ve bağlantılı hale getiriyor. Ami, 2020’nin ortalarındaki lansmanından bu yana Avrupa’da 14.000’den fazla sattı ve iki tekerlekli araçlar ile otomobiller arasında yeni bir segment oluşturarak elektrikli ulaşım fenomenine dönüştü. Özellikle gençler ve genç yetişkinler olmak üzere ulaşım ve bireysel özgürlük arayan yeni nesil müşterilere hitap ediyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com