Kısa dönem araç kiralama %40 arttı

Araç kiralama sektörü markası Garenta, 2023 yılının ilk çeyreğine ait kısa dönem araç kiralama verilerini açıkladı. Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Şafak Savcı, 2023’ün ilk üç ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 40 daha fazla araç kiralandığını söyledi.

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren araç kiralama sektörünün yenilikçi markası Garenta, 2023 yılının ilk çeyreğine dair kısa dönem kiralamaya ait verileri açıkladı. Buna göre 2023 yılının Ocak – Mart döneminde kiralama adetleri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 40 artış gösterdi.

2019 yılının son çeyreğinde başladığı bayileşme atağıyla Türkiye’nin birçok noktasına Garenta markasını taşıdıklarını belirten Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Şafak Savcı, ‘37 ilde, 21’i havalimanı noktası olmak üzere 80 bayimizle 24 marka ve 110’dan fazla modelden oluşan 6000 aracın üzerindeki geniş araç parkımızla araç kiralamak isteyen herkese Garenta deneyimini yaşatmak istiyoruz. Bu yılın ilk üç aylık dönemini değerlendirdiğimizde Garenta bayilerimiz, mobil uygulamamız ve resmi web sitemizden yapılan kiralama sayısı geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 40 arttı. Önümüzdeki Ramazan Bayramı tatili ve yaz dönemiyle beraber kısa dönem kiralama sektöründe ciddi bir ivme yakalanacağını düşünüyoruz’ dedi.

Savcı ayrıca, kiralama gün sayısında da geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 38 artış yaşandığını belirtti.

Müşteri memnuniyeti önceliğimiz olacak

2023’e müşteri memnuniyeti birinci önceliğimiz olacak şekilde başlamıştık. Bu senenin devamında da mevcut bayilerimizi geliştirme ve büyütmenin yanı sıra dijital yatırımlarımızı da hız kesmeden sürdüreceğiz. Yıl sonunda müşteri hizmet kalitemizden taviz vermeden ulaştığımız pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz’ şeklinde konuştu.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz