Hyundai Assan’dan Öğrencilere büyük destek

Hyundai Assan, Türk Eğitim Vakfı ile işbirliği yaparak öğrencilere mesleki eğitim bursu veriyor. Öğrencilerin gelişimi için Hyundai Burs Fonu oluşturulurken ilk etapta 6 şehre destek verilecek. Daha nitelikli ve kaliteli eğitime önem veren Hyundai Assan, bursiyerlere staj imkanı da sağlayacak.

Hyundai Assan, daha parlak bir gelecek için öğrencileri maddi ve manevi olarak desteklemeye devam ediyor. Aylık bazda en fazla burs ödemesi yaparak eğitime katkı sağlayan Hyundai Assan, İzmit fabrikasında gerçekleştirdiği imza töreninde yeni burs programını açıkladı. İmza törenine Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim başta olmak üzere şirketin üst düzey yönetimi, Kore Başkonsolosu Woo Sung Lee, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın ve üniversite öğrencileri katılırken, tören sonrasında da fabrikadaki üretim hatları ziyaret edildi. Ziyaretçilere fabrika hakkında bilgiler veren Hyundai Assan yönetimi, aynı zamanda otomasyon, robot teknolojisi ve üretimde kalitenin önemini vurgulamış oldu.

400 öğrenciye burs imkanı

Türk Eğitim Vakfı ile yapılan iş birliği kapsamında 200’ü üniversite ve diğer 200’ü de meslek lisesi olmak üzere toplamda 400 öğrenciye burs veren Hyundai Assan, özellikle mesleki anlamda gelişimin hızlanmasına önderlik ediyor. Hyundai Assan ayrıca, yemek, kırtasiye ve ulaşım giderleri için de ek burs desteğinde bulunuyor. TEV’in seçtiği bursiyerler içerisinden Hyundai Burs Fonu’ndan faydalanacak olan öğrencilerin belirli şehir ve bölümlerde olmasını arzulayan Hyundai Assan, ilk etapta İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Kayseri’deki hedef okullarla programa başlayacak.

Pilot şehirlerdeki “Mühendislik”, “İşletme” ve “Kore Dili ve Edebiyatı” bölümlerindeki ihtiyaç sahibi öğrencileri destekleyecek olan Hyundai Assan, Kocaeli ve Sakarya’daki otomotiv alanında eğitim veren meslek lisesi öğrencilerine de aynı imkanları sağlayacak.

Hyundai Assan İzmit Fabrikasında açılış konuşması yapan Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim, “Otomotiv, tüm insani teknolojilerin yoğunlaştığı son teknoloji bir endüstri. Yenilik ve mükemmellik yetenekten, yetenek ise eğitimden gelir. Bu nedenle; şirketimiz toplumsal katkı faaliyeti olarak nitelikli eğitimi her zaman desteklemiştir. Bugün ise Türk Eğitim Vakfı işbirliği ile yürüttüğümüz burs programımızı açıklamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. “Eğitim 100 yıllık bir plandır” diyen bir Kore atasözü var. Şirketimiz 100’üncü yılında Türkiye’nin ve Hyundai Motor Company’nin geleceğine yatırım yapmayı hedefliyor. Burs almaya hak kazanan öğrencileri tebrik ediyor ve Türkiye’deki geleceğin yeteneklerini geliştirmek için destek sağlamaya devam edeceğimizin sözünü veriyorum” dedi ve eğitime verdikleri önemin altını çizdi.

Başkan Sangsu Kim ayrıca; “Türklerin Korelilere ‘Kan Kardeş’ dediğini duydum. Khan’ın ‘kan’ ve kardesh’in ‘kardeş’ anlamına geldiği söylenir, ancak Korece’ye çevrildiğinde “kanla bağlı kardeşler” anlamına gelir. Türkiye, Kore Savaşı’na katılmış ve 21.000 asker göndererek savaşa katılan 16 ülke arasında dördüncü büyük olmuştur. Bu yardım sayesinde Kore halkı ülkesini savunabilmiştir. Hyundai Motor Company de 1967’de kuruldu. Dünya üzerinde 8 ülkede 12 fabrikası bulunan Hyundai markası, bugün küresel bir şirket haline gelmiştir” diyerek iki ülke arasındaki dostluğunun yıllar öncesi tarihe dayandığını da vurguladı.

Hyundai Assan, burs programına toplamda 5,5 milyon TL’den fazla bir bütçe ayırırken, ilerleyen günlerde Hyundai Gelişim Akademisi Eğitim platformunu da devreye alacak.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz