Continental’dan Elektrikli Araçlar İçin Uygun lastikler

Continental, dünyanın 10 elektrikli araç üreticisinden 9’una lastik tedarik ediyor.

Lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental’in Avrupa’da piyasaya çıkan tüm yeni binek lastiklerinin yanaklarında artık yeni bir işaret bulunuyor: EV-Compatible (Elektrikli Araçlara Uygun) logosu. Bu logo, premium lastik üreticisinin elektrikli araçlar için geliştirdiği ürün stratejisinin altını çiziyor. Continental ürün gamında yer alan tüm lastikleri elektrikli otomobillerin zorlu gereksinimlerine cevap veriyor. Ayrıca geleneksel yakıt türüne sahip araçların yakıt tüketimini de azaltıyor.

Continental Lastikleri EMEA Strateji, Analitik ve Pazarlama Başkanı Enno Straten, “Tüm elektrikli araçlar için tek tip lastiğin uygun olmayacağı görüşündeyiz. Bu nedenle lastik portföyümüzü elektrikli sürüş için de optimize ettik. Yeni EV logomuzla artık bunu görünür hale getiriyoruz. Müşterilerimiz, Continental lastiklerinin daima doğru seçim olduğundan emin olabilir, tabii ki bu elektrikli otomobiller için de geçerli” diyor.

Elektrikli araçlar bu kadar yaygın hale gelmeden önce Continental, özellikle verimliliği artırırken tüketimi azaltma hedefiyle lastiklerini optimize etmeye başlamıştı. Bunun için güvenlikten ödün vermeden daha düşük yuvarlanma direnci ve yol gürültüsüyle uzun kullanım ömrüne odaklanmak gerekiyor. Son teknolojik gelişmeler, yakıt türünden bağımsız olarak, tüm araçlara yansıyor. Ancak, özellikle elektrikli araç sürücüleri için bu faydalar daha da belirgin. Çünkü AB lastik etiketine göre bir lastiği sadece bir yuvarlanma direnci sınıfı iyileştirmek, elektrikli aracın menzilini yaklaşık yüzde 3-4 oranında artırıyor.

10 elektrikli otomobil üreticisinden dokuzu…

2022’de Tesla, Porsche ve Mercedes-Benz gibi en başarılı 10 elektrikli araç üreticisinden 9’u, orijinal ekipmanları için premium lastik üreticisinin teknolojik uzmanlığına güvendi. Bu da Continental’in ürün stratejisi başarısını kanıtlıyor. Diğer yandan, KIA ve BYD gibi Asyalı üreticiler ve Ford gibi diğer Amerikan araç üreticileri de elektrikli araçlarının orijinal ekipmanı için tercihi Continental… EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve Amerika (Kuzey, Güney ve Orta Amerika) bölgelerinde ise en başarılı beş üreticinin tümü orijinal ekipman müşterileri arasında yer alıyor. APAC (Asya-Pasifik) bölgesinde yine en başarılı 5 elektrikli araç üreticisinden 4’ü Continental lastiklerini tercih ediyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz