Vosmer Otomotiv, Kendi Enerjisini Üretecek

Vosmer Otomotiv, sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında GES projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Şirketin yıllık üretiminin yüzde 160’ını karşılayacak seviyede enerji üretimini sağlayacak tesis için yaklaşık 2,5 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirildi.

VW AG ile paralel olarak yürütülen ‘Sürdürülebilir Pilot Bayii’ faaliyetlerine de önemli katkı sağlayacak proje, 4 bin 290 solar panelden oluşuyor. Vosmer Otomotiv Genel Müdürü Siyon Karmona, “Vosmer Otomotiv olarak sürdürülebilirlik vizyonumuz doğrultusunda, doğa dostu-temiz enerjinin dünyamızın geleceği için öneminin farkındayız. Bu anlamda elektrik tüketimimizi yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerji sisteminden karşılamak amacıyla öz kaynağımızdan 2,5 milyon dolarlık yatırımla Vosmer GES projemizi hayata geçiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Yenilenebilir ve çevreyle dost enerji sektörünün önde gelen fuarları arasında gösterilen Temiz Enerji Fuarı, ilk kez İzmir’de gerçekleştirildi. 9-11 Mayıs tarihleri arasında Fuar İzmir’de düzenlenen fuarda, enerji alanındaki üretici ve dağıtıcıların yanı sıra mobilite alanındaki çözümler de yerini aldı. Porsche’nin 75. yılına özel konseptinde hazırlanan yüzde 100 elektrikli Taycan ile fuara katılan Vosmer Porsche, aracın yüksek menzili, DC ünitelerden 1 saatte şarj edilebilme özelliği ve gücüyle katılımcıların beğenisini kazandı. Özel tasarımlı standıyla fuarın yıldızları arasında yer alan Vosmer Otomotiv, fuar kapsamında ilk kez tanıtımını yaptığı GES (güneş enerji santrali) projesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz