Castrol Ford Team Türkiye, Gençlerle başarı peşinde

Castrol Ford Team Türkiye, 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Yeşil Bursa Rallisi için hazırlıklarını tamamladı. Türkiye’nin en genç ralli takımı Castrol Ford Team Türkiye, Bursa’da da güçlü Ford araçları ve yetenekli pilotlarıyla tam kadro mücadele edecek.

Türkiye motor sporlarında sezonun ilk organizasyonu olan 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası, Yeşil Bursa Rallisi ile tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl 47.’si koşulacak olan organizasyon, 19-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından hazırlıkları sürdürülen Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışında start seremonisi, 19 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de Sheraton Hotel’de verilecek. İki gün boyunca asfalt zeminde koşulacak ralli, 21 Mayıs Pazar günü Aloft Hotel’de yapılacak finiş seremonisi ve ödül töreni ile sona erecek.

Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa şampiyonu ralli takımı olan Castrol Ford Team Türkiye’de genç pilotlar Ali Türkkan, Efehan Yazıcı ve Mert Yudulmaz güçlü Ford araçlarıyla 47. Yeşil Bursa Rallisi’nde yarışacak.

Türkiye’nin en genç takımı liderlik için yarışıyor

Sezonun ilk yarışı olan, toprak zeminli Bodrum Rallisi’nde 4 çeker Ford Fiesta Rally3’leri ile yarışı uzun süre lider götürerek hem kendilerinin hem de araçlarının hızını ispat eden Ali Türkkan ve co-pilotu Burak Erdener, Yeşil Bursa Rallisi’nde asfalt zeminde neler yapabileceklerini gösterecekler.

İlk yarışta sezona hızlı bir başlangıç yapan Efehan Yazıcı ve co-pilotu Sevi Akal da zirveyi hedefliyor. Genç Pilotlar Şampiyonasında lider, 2 çeker Şampiyonasında ise ikinci sırada bulunan Efehan Yazıcı, Yeşil Bursa Rallisi’nde de şampiyonadaki pozisyonunu korumak ve zirvede kendine yer bulmak için start alacak. Castrol Ford Team Türkiye altyapısından yetişen co-pilotu Sevi Akal ise Kadın co-pilotlar sınıfında lider konumunda bulunuyor.

Bodrum Rallisi’nde kariyerinin ilk startını almasına karşılık etap dereceleriyle ümit vaat ettiğini gösteren takımın en genç pilotu Mert Yudulmaz, tecrübeli co-pilotu Özden Yılmaz ve iki çeker Fiesta R2T aracıyla asfalt zeminde ilk yarışına katılıyor. Yudulmaz, Yeşil Bursa Rallisi’nde tecrübesini ve hızını artırmak hedefiyle start alacak.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz