Scania’dan Yeni Amiral Gemisi

Scania’nın yeni amiral gemisi olmaya aday olan SUPER, yüzde 100 Scania mühendisliği tarafından geliştirilen bileşenleri ile dikkat çekerken kullanıcılardan da olumlu tam not aldı. SUPER, 2024 yılının 2. çeyreğinde Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Scania, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında vizyonunu oluşturan sürekli iyileştirme felsefesi ile sektörde yeniliklere öncü olmaya devam ediyor. Scania’nın elektrikli mobilite atağından önce mevcut hali ile de yakıt ekonomisi konusunda çok beğenilen ve tercih edilen içten yanmalı motorlarını son kez geliştirdi. Scania’nın yeni amiral gemisi olmaya aday olan SUPER, yüzde 100 Scania mühendisliği tarafından geliştirilen bileşenleri ile dikkat çekerken kullanıcılardan da olumlu tam not aldı. SUPER, 2024 yılının 2. çeyreğinde Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Pazar 32 bini geçebilir

Öncelikle ağır ticari araç pazarını değerlendiren Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel “16 ton ve üzeri ağır vasıta pazarının bu sene 32 bin adedin üzerinde gerçekleşebileceğini ön görüyoruz. Yaşlanan ağır ticari araç parkının yenilenmeye başlaması da pazara artı olarak yansıyor. Scania olarak baktığımızda ise ilk 4 ay, hedeflerimize paralel gerçekleşti. Biz de özellikle istediğimiz adetlere ulaştığımızda pazar ile paralel teslimatlarımızı gerçekleştirebiliyoruz. TAID raporlarına göre şu anda ithal pazarda 1.’yiz. Toplam pazarda da 3.ncü sırada yer alıyoruz. Yıl sonunda da benzer sonuçlarla kapatmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz