Q Charge Türkiye’yi donatacak

Mikromobilite şirketi BinBin’in de bağlı bulunduğu 1000 Yatırımlar Holding, Q Charge markasıyla elektrikli araçlar için şarj istasyonu hizmetleri vermeye başlıyor. 2023 sonuna kadar toplam 7.500 şarj ünitesine ulaşmayı hedefleyen şirket, kesintisiz ve sorunsuz bir şarj deneyimi için kullanıcılarla buluşmaya hazır.

Mikromobilite alanında teknoloji üreten bir girişim olarak yola çıkan BinBin’in kurucuları, 2022 yılında ulaşım, yazılım ve enerji gibi farklı alanlarda yenilikçi çözümler üretmek üzere 1000 Yatırımlar Holding’i hayata geçirdi. Holding yeni yatırımı Q Charge markasıyla, sürdürülebilir şehirlere katkı sağlamak üzere elektrikli araç şarj istasyonu hizmeti vermek amacıyla faaliyetlerine başladı. Q Charge’ın faaliyet alanları arasında altyapı çalışmaları, satış ve servis, şarj işletmeciliği, bayilik ve kurulum, yazılım destek ve enerji danışmanlığı yer alıyor.

İddialı bir büyüme yol haritası

Hızlı bir büyüme projeksiyonuna sahip olan Q Charge, kitle fonlaması için fonbulucu.com ile iş birliğine gitti. Geleceğin ulaşım ve enerji sektörlerine yön vermek üzere harekete geçen şirket yatırımcıların da desteğiyle 2023 sonuna kadar iddialı bir büyüme yol haritası oluşturdu. Sanayi Bakanlığı teşvik programı kapsamında Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Samsun, Sinop, Tokat, Yozgat, Amasya, Çorum, Kırıkkale, Bartın, Bolu, Düzce, Sakarya, Yalova ve Zonguldak olmak Türkiye genelinde 19 şehirde yüksek performanslı 73 adet DC hızlı şarj ünitesi kurmak için çalışmalarına başlayan şirket, Fonbulucu.com aracılığıyla kitle fonlamasına çıkarak 39.079.466 TL tutarında rekor fonlamaya ulaştı. Şarj istasyonu ağını kara yolunda trafik yoğunluğu ve bölgelerin demografik yapılarını göz önünde bulundurarak hayata geçirmeyi planlayan Q Charge 2023 yılının sonunda Türkiye’nin tüm illerinde istasyon kurulumu gerçekleştirmeyi hedefliyor.

333 şarj ünitesi ile yola çıkıyor

İlk etapta 333 şarj ünitesi ile Türkiye’ye 20,8 MW/saat elektrikli araç şarj gücü kazandıracak olan Q Charge, yıl içerisinde çıkacağı yatırım turlarında elde edeceği yeni yatırımlarla birlikte 2023 sonunda toplam 7.500 cihazı envanterine dahil etmeyi, devam eden süreçte toplam 2.800 cihazın satışını gerçekleştirmeyi hedefliyor. Cihazların yeni sahipleriyle yapılacak anlaşmalarla bu cihazların da gelir paylaşım modeli ile Q Charge şarj ağına dahil edilmesi hedefleniyor.

İstanbul’dan Orta Karadeniz’e 

Q Charge CEO’su Kadir Abdik, Türkiye’de ihtiyaç duyulan şarj altyapısı için kurdukları Q Charge markasıyla tüm elektrikli araç kullanıcılarına hizmet etmek için çalışacaklarını belirterek, “Teşvik bölgelerindeki ünitelerin hazır hale gelmesinin ardından İstanbul’dan Batı ve Orta Karadeniz’e uzanan karayolu koridoru Q Charge istasyon ağına dahil olacak. Ulaşım ve enerji sektörlerini geleceğe taşıyacak yatırımlarımızla ve büyüyen ağımızla ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz