Uzun yola çıkacaksanız kontrol şart

Yaz tatili için araçlarıyla uzun yola çıkacak sürücülere, yola çıkmadan araç bakımı yaptırmaları tavsiye ediliyor. 

Türkiye’nin ve dünyanın ilk yeni nesil araç uygulaması olan Rabam, aracın henüz yola çıkmadan uzman servislerde bir takım kontrollerden geçmesi gerektiğine dikkati çekerek; fren, balata, disk kontrolü başta olmak üzere, genel araç bakımı öneriyor.

Araç sahiplerine bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi gibi toplam 7 alanda 50’den fazla hizmet sağlayan şirket, tatil yolculuğunun güvenli geçmesi için sürücülerin araç bakımlarını mutlaka zamanında yaptırmaları gerektiğini vurguluyor.

En önemli adım

Sürücülerin doğru araç bakımına erişimini kolaylaştırdıklarını ifade eden R. Kaan Aydoğan, “Yazın uzun yolculuk öncesi araç bakımı, güvenli sürüş için en önemli adımlardan bir tanesi. Araç sahibi tarafından fark edilemeyen fakat zaman içerisinde oluşan hasarlar büyük sorunlar meydana getirebiliyor. Genelde 1 yıl olan bakım periyodu 10.000/15.000 km, 20.000/30.000 km, 30.000/45.000 kilometrede gerçekleşiyor. Rabam Araç Bakım Hizmeti ile uygulamamıza kayıtlı olan tüm araçlar için araç bakım hizmeti gerçekleştiriyoruz. Yetkili servis tarafından önerilen işlemleri Rabam araç uzmanları değerlendirerek sürücüleri bilgilendiriyor. Tüm bu süreçte sürücüler yaza yenilenerek girerken, ek ve gereksiz masraflardan kurtuluyor” dedi.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz