Ford Trucks, Avrasya’da yeni bir yol açıyor

Ağır ticari araç sektörünün küresel markası Ford Trucks, Avrasya’da önemli bir karayolu taşımacılığı kapısı olan Kazakistan’daki yeni distribütörü Turbo Trucks Kazakistan aracılığıyla uluslararası müşterilerine sunduğu hizmetleri genişletiyor. Ford Trucks, uluslararası ticaret için önemli bir rota olan ve modern İpek Yolu olarak bilinen ‘Middle Corridor’ (Orta Koridor) boyunca çeşitli pazarlarda güvenilir ve yüksek kaliteli hizmetler sunmayı amaçlıyor.

Ağır ticari araç endüstrisinin global markası Ford Trucks, Avrasya’nın karayolu taşımacılığı kapısı olan Kazakistan’da yeni distribütörü Turbo Trucks Kazakistan ile coğrafi kapsama alanını genişleterek tüm uluslararası müşterileri için hizmet sunmaya devam edecek. 25 yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen otomotiv markalarını temsil eden TH Group’un bir parçası olan Turbotrucks Kazakistan, kapsamlı kamyon işletmeciliği geçmişinin yanı sıra Avrupa ve Asya’da 9 farklı ülkede de otomotivle ilgili çeşitli faaliyetler yürütüyor.

Ford Trucks stratejik önemdeki Kazakistan pazarındaki faaliyetleriyle, Avrasya’daki ülkeler arasında bağlanabilirliği ve ekonomik iş birliğini artırmayı amaçlayan bir altyapı ve ticaret girişimi olan ve ‘Yeni İpek Yolu’ olarak da bilinen ‘Middle Corridor’ (Orta Koridor) üzerindeki en uzun güzergâhta yer alacak.

Avrupa Birliği’nin hemen hemen yarısına eş değer bir yüz ölçümüne sahip olan Kazakistan’ın geniş coğrafyası, Ford Trucks’a güvenilir ve yüksek kalitede hizmet sunma imkânı tanıyacak. Kazakistan aynı zamanda Avrupa ve Asya’yı bir araya getiren güzergâhıyla Avrupa Birliği ile pek çok ortaklığa sahip. Ülke, Avrupa’ya ve Avrupa’dan taşımacılıkta önemli bir kavşak noktası konumunda bulunuyor.

İlk etapta Almatı’da satış, satış sonrası servis ve yedek parça hizmetiyle faaliyetlerine başlayacak olan Ford Trucks, iki yıl içinde ticari ve madencilik faaliyetleriyle öne çıkan beş kente daha genişleyerek 2025 itibarıyla toplam altı ana ilde konumlanacak.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz