Elektrikli Avenger’in ilk 150 adedi 15 dakikada satıldı

Jeep®, ‘Avrupa’da Yılın Otomobili’ seçilen ve ülkemizde merakla beklenen Avenger’ı ön satışa sundu. Jeep®’in yüzde 100 elektrikli ilk temsilcisi olan Avenger’ın Türkiye ön satışı online.jeep.com.tr üzerinden başladı. Satışa sunulan ilk 150 araç 15 dakika içinde satıldı. Avenger, Kasım ayında Türkiye yollarıyla buluşacak.

Elektrifikasyon dünyasına benzersiz bir stil ve güç kombinasyonu ile giriş yaparak ‘Avrupa’da Yılın Otomobili’ seçilen Avenger, en üst donanım paketi olan Summit versiyonu ile pazarda yerini alıyor.

Jeep® markasının tamamen elektrikli ilk modeli olan Avenger, en üst donanım paketi Summit ile online.jeep.com.tr satış kanalından Türkiye’de ön satışa sunuldu. Satışa sunulan ilk 150 araç 15 dakika içinde satıldı. Ön satış Ekim ayı sonuna kadar devam edecek.

Markanın 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araçlardan oluşacak ürün gamına öncülük eden Avenger, aynı zamanda Jeep’in dünyada sıfır emisyonlu en çevreci SUV markası olma yolundaki küresel elektrifikasyon stratejisinin önemli bir adımını temsil ediyor. İkonik Jeep DNA’sını kompakt boyutlara taşıyan Avenger, tasarım, tarz, işlevsellik ve gelişmiş teknolojik niteliklerle müşterilerin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılıyor.

Avrupa’da ‘Yılın Otomobili 2023’, ödülünü kazanan Avenger, kasım ayında Türkiye yollarıyla buluşacak.

Lansmana özel 

Jeep online satış kanalı üzerinden, lansmana özel 1.559.000 TL’den başlayan fiyatlarla ön satışa sunulan Avenger; İstanbul, Ankara, İzmit, İzmir, Antalya ve Konya’daki showroom’larda sergilenmeye başladı. Aracını online.jeep.com.tr üzerinden sipariş eden müşteriler, otomobilin sportif kimliğini öne çıkaran image001 desenine sahip, benzersiz Avenger motor kaputu kaplaması (sticker) ile alma şansına sahip oluyorlar. Ayrıca Avenger alan herkes 20 bin TL değerinde şarj imkanı sunan EŞARJ enerji kartı fırsatından yararlanıyor.

Yüzde 20’den yüzde 80’e sadece 24 dakika

Stellantis’in yeni nesil güç aktarma sistemiyle donatılan Jeep Avenger, WLTP döngüsünde 400 km, şehir içinde ise 550 km’ye varan menzil sunuyor. Avenger, 115 kW (156 beygir) güç ve 260 Nm tork üreten 400 voltluk elektrik motoru ile yeni 54 kWh bataryaya sahip. Hızlı şarj noktalarında DC 100 kW Mod 4 kablo ile 30 km sürüş menzili için 3 dakikada şarj oluyor. Bataryalar yüzde 20’den yüzde 80’e sadece 24 dakikalık sürede şarj edilebiliyor.

En üst donanım seviyesi

Jeep® Avenger serisinin en üst donanım seviyesi olan Summit versiyonu, gelişmiş sürücü destek sistemleri, yeni nesil bilgi-eğlence sistemi ve özel stil detaylarıyla donatıldı. 6 yönlü manuel sürücü koltuğu ile 4 yönlü manuel yolcu koltuğu yolculuk deneyimine konfor katıyor.

Elmas kesim 18 inçlik alaşım jantlar, tasarımın güçlü görünümünü destekliyor. Full LED farlar, gündüz farları, arka stoplar ve sis farlarıyla şehirdeki görünürlüğü artırıyor. 360° Ön-Arka Koruma Plakaları ve drone açısı ile 180° geri-görüş kamerası, adaptif cruise kontrol, ikinci seviye otonom sürüş destek sistemi, trafik işareti algılama sistemi, otonom acil fren desteği, yokuş iniş kontrolü, kör nokta uyarı sistemi gibi sürüş asistanları daha güvenli bir sürüş deneyimini destekliyor.

Sınıfında standart olarak elektrikli bagaj kapağı ile donatılan tek otomobil olan Avenger işlevselliğiyle hayatı kolaylaştırıyor.

Yeni nesil bilgi-eğlence sistemi

Avenger’ın yeni nesil bilgi-eğlence sistemi 10,25” full dijital göstergeler ve 10,25” Uconnect dokunmatik multimedya ile toplamda 20,5” boyutunda bir ekran grubuna sahip. Bu sistem kablosuz Apple Car Play ve Android Auto ile araç sahiplerine kullanıcı dostu bir deneyim yaşatıyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz