Kia sponsorluğunu yeniledi

Kia, Türk basketbolunun öncü takımlarından Anadolu Efes Spor Kulübü’yle olan sponsorluk anlaşmasını yeniledi. Sponsorluk kapsamında Anadolu Efes Spor Kulübü’nün oyuncuları bu yıl da Kia’nın amiral gemisi Sportage’ı kullanacak.

Anadolu Grubu markalarından Kia, Anadolu Efes Spor Kulübü’yle gerçekleştirdiği iş birliğini 2023 – 2024 sezonuna da taşıdı. Kia’nın küresel ölçekteki dönüşüm yolculuğuyla birlikte ‘hareket’i sahiplenen bir marka olduğunu söyleyen Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel, “Marka sloganımız ‘İlham veren hareket’ ve bu marka stratejimize de yön veriyor. Dolayısıyla sporun ve spor organizasyonlarının önemi bizler için her geçen gün artıyor. 2002’den bu yana Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nın sponsoruyuz. UEFA Avrupa Ligi’nin üç yıl boyunca resmi sponsoruyduk. Geçtiğimiz Dünya Kupası’nın ana sponsorlarından biriydik ve Dünya Kupası organizasyonlarında FIFA ile iş birliğimizi 2030 yılına kadar uzattık. Tüm bu sponsorluklarla ilgili global ve lokal çeşitli pazarlama faaliyetleri gerçekleştirdik. Ülkemizdeki en büyük fantezi futbol oyunu olan Petrol Ofisi Sosyal Lig’le dört yıldır iş birliğimiz devam ediyor. Tüm bunları yalnızca bir pazarlama faaliyeti olarak değil, bir sorumluluk olarak da görüyoruz. Sporun birleştirici, bütünleştirici gücüne ve daha sağlıklı nesiller için ilham kaynağı olduğuna inanıyoruz. Markamızın küresel arenadaki en önemli yüzünün Rafael Nadal olması da bunun bir göstergesi.” dedi.

İş birliği kapsamında düzenlenen imza törenine Anadolu Efes Spor Kulübü basketbolcuları da katıldı ve sezon boyunca kullanacakları Kia Sportage araçlar kendilerine tahsis edildi. İmza törenine katılan Anadolu Efes Spor Kulübü kaptanlarından Shane Larkin, uzun yıllardır Kia’nın Sportage modelini kullandığını ve aracın konfor özellikleri sayesinde trafikten en az şekilde etkilendiğini ifade etti.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz