Garenta’da kira günü sayısı arttı

Şafak Savcı

Araç kiralama sektörünün yenilikçi markası Garenta, 2023 yılının on aylık dönemine ait kısa dönem araç kiralama verilerini açıkladı. 2023 Ocak – Ekim döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre toplam kira günü sayısı yüzde 38 arttı.

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren araç kiralama sektörünün yenilikçi markası Garenta, 2023 yılının Ocak – Ekim aylarına ait kısa dönem kiralamaya ait verilerini açıkladı. Buna göre 2023 yılının ilk on ayında toplam kira günü sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 38 artış gösterdi.

Yaz döneminde artan talebin ekim ayına kadar sürdüğünü belirten Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Şafak Savcı, “Uzun bayram tatilleri ve yaz döneminde kısa dönem araç kiralama sektörüne olan talep geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da devam etti. Garenta ofislerimiz, mobil uygulamamız ve resmi web sitemi www.garenta.com.tr’den yapılan kiralamalarda 2023’ün ilk on aylık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre sözleşme sayımızı yüzde 30, kira günü sayımızı ise yüzde 38 artırdık” dedi. Savcı ayrıca ortalama kira süresinin Ocak – Ekim döneminde geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 5 seviyesinde artırdıklarını belirtti.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz