Castrol Ford Team Türkiye liderlik için start alıyor

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın her kategorisinde zirveye koşan Castrol Ford Team Türkiye, altıncı ayak olan Kocaeli Rallisi için hazırlıklarını tamamladı.  Ralliye tam kadro katılan Castrol Ford Team Türkiye, sezonun son yarışı olan İstanbul Rallisi’ne avantajlı gitmeyi hedefliyor.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezon bitimine yaklaşırken, Kocaeli Rallisi’nde mücadele zirve yapıyor. Ford Otosan’ın Gölcük ve Yeniköy fabrikalarına da ev sahipliği yapan Kocaeli’de 8-10 Aralık tarihlerinde düzenlenecek yarış, güçlü Ford araçlarıyla liderlik mücadelesi veren Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotları için de özel bir anlam ifade ediyor. Takım, Kocaeli Rallisi’nde alabileceği tüm puanları toplayarak sezonun son yarışı olan İstanbul Rallisi’ne avantajlı gitmeyi hedefliyor.

2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı etabı olan Kocaeli Rallisi, 8 Aralık Cuma akşamı saat 17:00’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önünden start alacak. 111 km’si özel etap olmak üzere toplam 377 km uzunluğundaki toprak zeminde mücadele edecek pilotlar, 10 Aralık’ta Kocaeli Kent Meydanı’ndaki finiş podyumuna varmak için yarışacaklar.

Yarışın etapları Umuttepe, İsakçılar, Toylar ve çevre semtlerdeki toprak orman yollarından oluşacak. Aralık ayının soğuk ve yağışlı şartlarında koşulacak olan etaplarda doğru strateji ve lastik seçimi sonucu belirleyici faktörlerden olacak.

Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa şampiyonu ralli takımı olan, genç pilotlarıyla iddiasını tüm kategorilerde sürdüren Castrol Ford Team Türkiye, Kocaeli Rallisi’nde Ali Türkkan, Efehan Yazıcı ve Mert Yudulmaz ile yarışıyor. Ali Türkkan’a co-pilotu Burak Erdener, Efehan Yazıcı’ya co-pilotu Sevi Akal, Mert Yudulmaz ise deneyimli co-pilotu Özden Yılmaz eşlik ediyor.

Podyumun ilk 3’ünde Castrol Ford Team Türkiye imzası

Her klasmanda üstün performans gösteren Castrol Ford Team Türkiye; iddialı bir giriş yaptığı bu sezonda 2023 Türkiye Ralli Markalar Şampiyonluğu, 2023 Türkiye Ralli Şampiyonluğu, 2023 Türkiye Co-Pilotlar Şampiyonluğu, 2023 Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonluğu ve 2023 Türkiye Ralli İki Çeker Şampiyonluğu için mücadele ediyor.

Takım, Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonası’nda podyumun ilk üç basamağını domine etmiş durumda. Ali Türkkan birinci sıradaki yerini korurken, onu ikinci sırada Efehan Yazıcı ve üçüncü sırada Mert Yudulmaz izliyor. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun sonuna yaklaşılırken Castrol Ford Team Türkiye de 26’ncı sezonunda 16’ncı şampiyonluğunu elde etmeyi istiyor.

Türkiye’nin en genç ralli takımı olan Castrol Ford Team Türkiye, gelecek vaat eden pilotlarıyla bu sezon yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da Ali Türkkan-Burak Erdener ikilisiyle Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) başarıyla yarıştı. Ayrıca Türkiye’de ralli sporuna yön veren Ford markası da kazananların ilk tercihi olduğunu her yarışta kanıtlıyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz