e-C3, “ECOBEST” 2024 ÖDÜLÜNÜ aldı

Henüz satışına başlanmadan çok kısa bir sürede Avrupa’da aldığı 10 bin adedi aşkın siparişle tüketicilerin tercihi olduğunu kanıtlayan Citroen e-C3, şimdi de Autobest jürisi tarafından “Ecobest” 2024 ödülüne layık görüldü.

Fransız otomotiv üreticisi Citroen kısa bir süre önce tanıttığı yeni modeli e-C3, Autobest jürisi tarafından verilen 2024 Ecobest ödülünü kazandı. Çevre dostu ulaşım, enerji verimliliği ve çevresel etkinin azaltılması gibi konuları ele alan ödül, e-C3’ü 2024’te pazara sunulacak en ilgi çekici elektrikli otomobil olarak değerlendirdi.

31 ülkeden 31 gazeteci oyladı

2002’den bu yana her yıl, kategorilerine göre otomobillerin ödüllendirildiği Autobest’te, araçlar, uzman jüri tarafından menzil, batarya veya şarj gibi çevre dostu ulaşım ve performans özelliklerinin yanı sıra satış fiyatlarıyla da değerlendiriliyor. Tüm bu kriterler doğrultusunda 31 Avrupa ülkesinden 31 otomotiv gazetecisinin oylamasına sunulan yeni ë-C3, Ecobest 2024 ödülünü kazandı. Profesyonel bir jüri tarafından yeni ë-C3’e verilen bu ödülün, online olarak otomobili sipariş eden 10 binin üzerinde müşteriden gelen olumlu geri bildirimin hemen ardından gelmesi dikkat çekiyor. Ecobest ödülü, Citroen’in ulaşım sektöründe  sınırları zorladığını ve sadece çevre standartlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda en yenilikçi yollarla elektrikli otomobil sunma yönündeki çabalarının takdir gördüğünü gösteriyor.

320 kilometreye kadar elektrikli sürüş

Yeni ë-C3, Avrupa’da üretilen, uygun fiyatlı bir elektrikli araç olarak öne çıkıyor. Yeni ë-C3, 83 kW (113 HP) elektromotor ve 44 kWs bataryasıyla WLTP döngüsünde 320 kilometreye kadar menzil sunuyor. Yüzde 20’den yüzde 80’e 100 kW DC hızlı şarjla sadece 26 dakikada şarj edilebilen araç, yeni e-Routes akıllı elektrikli araç yolculuk planlayıcısıyla da daha uzun yolculukları kolaylaştırıyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz