Honda, elektrifikasyon dönüşümünü CES’te tanıttı

Honda, CES 2024’te markanın elektrifikasyon stratejisini simgeleyen Honda 0 Serisi’nin konsept modelleri olan Saloon ve Space-Hub’ın dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Honda ayrıca yeni nesil elektrikli araçlara olan bağlılığını temsil eden yeni ışıklı ‘H’ logosunu da tanıttı. Yeni logo, Honda 0 Serisi araçları ile kullanılmaya başlanacak.

‘Honda 0’ Serisi Space-Hub konsepti

Honda, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2024’te yeni elektrikli araç serisi olan ‘Honda 0’ Serisi’nin iki konsept modelini tanıttı. Las Vegas’ta gerçekleşen fuarda ‘Honda 0’ (sıfır) Serisi’nin Saloon ve Space-Hub adlı iki konsept modelinin dünya lansmanı yapıldı.  Lansmanda ayrıca yeni nesil elektrikli modeller için özel olarak kullanılacak yeni ışıklı ‘H’ logosu da ilk kez gösterildi.

Yeni Honda 0 logosu

Bir üretici olarak başlangıç noktasına geri dönmeyi ve Honda’nın ‘sıfırdan’ tamamen yeni elektrikli araçlar yaratma konusundaki kararlılığını temsil eden Honda 0 Serisi, ‘İnce, hafif ve akıllı’ prensipleri kapsamında geliştirildi. Honda, hareketlilik keyfini ve özgürlüğünü bir sonraki seviyeye taşımak için yeni Honda 0 elektrikli araç serisi ile sıfırdan tamamen yeni bir değer oluşturmayı hedefliyor.

‘Honda 0’ Serisi Saloon konsepti

İki yeni elektrikli konsept model

Honda’nın elektrikli araçlara ilişkin tasarım ve mühendislik yaklaşımının temsili olan iki yeni konsept model ‘maksimum insan minimum makine’ felsefesi ile geliştirildi.

Yeni Honda EV logosu

Honda 0 Serisi; otonom sürüş, bağlantılı teknolojiler, performans ve pil verimliliği konularında yeni gelişmeler sunacak. Bu kapsamda araçlar yeni nesil ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) sistemine sahip olacak. Honda’nın ‘insan merkezli’ güvenlik konseptine dayanarak geliştirilen bu yeni sistem; daha insani, doğal ve yüksek hassasiyetli risk tahminleri elde etmek için gelişmiş yapay zeka, algılama, tanıma ve sürücü izleme teknolojilerini içerecek ve insanların kendilerini güvende hissedebilecekleri özellikler sunacak. Yeni elektrikli araçlar ayrıca geniş menzilli ve minimum boyutta yüksek yoğunluklu bir batarya taşıyacak.

İlk Honda 0 Serisi’nin sedan konseptine dayanacağı da açıklandı. Sedan konseptini temel alacak olan serinin ilk modeli 2026’da ABD’de görücüye çıkacak. Daha sonra Japonya, Avrupa ve diğer pazarlarda da satışa sunulacak.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz