Lexus Avrupa’da en hızlı büyüyenlerden

Premium otomobil üreticisi Lexus, 2023 yılını Avrupa’da en hızlı büyüyen markalardan biri olarak tamamladı. Tüm pazarlarda hızla büyüyen Lexus, 2023 yılında Avrupa’da önceki yıla göre yüzde 46 büyüme elde ederek 73 bin 637 araç satışı gerçekleştirdi.

Lexus RZ

Düşük ve sıfır emisyonlu modelleriyle karbon nötr hedeflerinde öncü bir marka olan Lexus’un Avrupa’da toplam satışlarının yüzde 87’si elektrik motorlu olurken, Batı Avrupa’da ise bu rakam yüzde 100’e yakın olarak gerçekleşti. Lexus’un tam hibritleri dahil elektrikli motora sahip araçlarının satışı önceki yıla göre yüzde 58 artarak 64 bin 439 adet oldu.

Lexus LM

Lexus’un satış başarısına D-E premium SUV segmentinde sunduğu tam hibrit, plug-in hibrit ve tam elektrikli modelleri büyük katkı sağladı. 2023’te NX’in satışları 25 bin 709 ile önceki yıla göre yüzde 47 artarken, RX’in satışları 15 bin 529 ile yüzde 44 artış gösterdi. Yeni satışa sunulan tam elektrikli RZ’nin satışı ise 2 bin adedi aştı. Elektrikli ve tam hibrit versiyonlarla sunulan UX ürün gamının satış performansı 17 bin 250 adet oldu.

Lexus, 2024’te büyük bir merak uyandıran LBX’i satışa sunarak ve tamamen yeni minivanı LM’e olan büyük ilginin de katkısıyla satış adetlerini arttırmaya devam etmeyi hedefliyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz