SIXT Türkiye ve Borlease’in Genel Müdürü Yiğit Aras Oldu

Otomotiv, sigorta, teknoloji ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren Bor Holding’in kısa dönem araç kiralama şirketi SIXT Türkiye ve filo kiralama şirketi Borlease Otomotiv Genel Müdürlük görevine Yiğit Aras getirildi.

Yiğit Aras

Gerçekleştirilen operasyonel değişiklikle birlikte Yiğit Aras, otomotiv sektöründeki 17 yılı aşkın deneyimini, kendi alanında dünya çapındaki en köklü firmalardan biri olan SIXT Türkiye ve filo kiralama sektöründe güçlü bir konuma sahip Borlease Otomotiv’e aktaracak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Portsmouth Üniversitesi İşletme-İktisat bölümünden mezun olan Yiğit Aras, Leicester Üniversitesi’nde Yönetim alanında master eğitimini tamamladı. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi’nde Politik İktisat bölümünde doktora eğitimi almaya devam eden ve “Doğal Sermaye” üzerine tez çalışmalarını yürüten Aras, iş yaşamına 2007 yılında bir kurumsal araç kiralama şirketinde görev alarak başladı. 2018-2020 yılları arasında Borlease Otomotiv Satış ve İş Geliştirme Müdürü olan Yiğit Aras, 2020 yılından bu yana Borlease Otomotiv’de Satış ve İş Geliştirme Direktörlüğü ve 2022’den beri SIXT Türkiye’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

SIXT Türkiye ve Borlease Otomotiv’in yeni Genel Müdürü olarak görevine başlayan Yiğit Aras,  sektöründe sürdürülebilir mobilite çözümlerini sunan lider firma olmayı hedefleyen Borlease Otomotiv’in ve dünyanın en popüler premium araç kiralama firmalarından SIXT Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasına öncülük edecek.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz