Mobil 1™ 50 Yaşında

ExxonMobil çatısı altında faaliyet gösteren, sentetik motor yağı markası Mobil 1™, 2024 yılı boyunca OEM, motor sporları ve diğer alanlardaki özel etkinliklerle 50 yıllık otomotiv mirasını kutlayacak. 

Dünyanın en büyük halka açık petrol şirketi ExxonMobil, Mobil 1™ motor yağının küresel pazarlara sunulmasının 50. yıl dönümünü kutluyor. ExxonMobil, 2024 yılında Mobil 1™ markasının 50 yıllık geçmişini ortaklıklar, motor sporları ve sanal gerçeklik alanlarındaki bir dizi girişimle anacak. Etkinliklerin her biri markanın köklü geçmişini vurgulayacak ve geleceğine ışık tutacak.

Tam sentetik otomotiv motor yağı olarak başlayan ve daha sonra Mobil 1 markalı motor yağları serisi ile genişleyen Mobil 1 markası, benzinli ve son dönemde hibrit ve elektrikli otomobiller için motor korumasında benzersiz kalite ve performansa sahip ürünleriyle yarım asırdır sektörün ön saflarında yer alıyor.

50 yıl

Markanın yolculuğunu özetleyen bir kısa film, kilometre taşı değerindeki bu yılda Mobil 1’in kutlamalarına yön veren temel bileşenlerden biri olarak öne çıkıyor. ExxonMobil, izleyicileri Mobil 1 markasının evrimi, etkileyici iş birlikleri ve teknolojik başarıları konularında sürükleyici bir yolculuğa çıkaracak olan video için eski Formula 1 yarışçısı ve McLaren pilotu David Coulthard ile ortaklık yaptı.

Mobil 1 markası, 2024 motor sporları sezonu boyunca, özel olarak tasarlanan araç giydirmeleriyle ve yine Mobil 1 markasının kapsamlı yarış geçmişinden öne çıkan diğer önemli noktalarla mirasını kutlayacak.

ExxonMobil’in, Mobil 1 markasının devrim niteliğindeki sentetik motor yağı mirasıyla gurur duyduğunu ifade eden Mobil 1 Global Marka Müdürü Laura Bustard, “Mobil 1 motor yağı, 50 yıldır kalite ve performans konusunda standartları belirledi ve önümüzdeki 50 yıl boyunca gelişmeye ve mükemmelleşmeye devam edecek. Otomotiv veya yarış dünyasındaki herkes bu markanın ne kadar ikonik olduğunu ve gelecekte de olmaya devam edeceğini iyi biliyor.” dedi.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz