Enterprise Türkiye 10 Yaşında

Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent-A-Car, 2015 yılından bu yana resmi sponsoru olduğu UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getirdi. Bu kapsamda Enterprise Türkiye, 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası’nın mimarlarından Bülent Korkmaz, Ümit Davala ve Hasan Şaş’ın da olduğu bir organizasyonla 10’uncu yaşını kutladı.

Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent-A-Car, Türkiye’deki 10’uncu yılını kutluyor. 2014 yılından bu yana Türkiye’de Yes Oto tarafından temsil edilen Enterprise Rent-A-Car, dünyada futbolun sembollerinden birisi olarak gösterilen ikonik UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getirdi. 2015 yılından bu yana UEFA Avrupa Ligi’nin resmi sponsorları arasında yer alan Enterprise Rent-A-Car, Dublin’deki dev final öncesinde 21-22 Mart tarihlerinde kupayı İstanbul’da sergiledi. Enterprise Türkiye’nin 10’uncu yılı sebebiyle düzenlenen toplantıda UEFA Kupası’nın da gösterimi yapıldı.

Türkiye’nin potansiyeline inanıyoruz

2000 yılında gerçekleştirilen final maçını kazanarak UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getiren Galatasaray’ın şampiyon kadrosundaki isimlerden Takım Kaptanı Bülent Korkmaz, futbolcular Ümit Davala ve Hasan Şaş’ın katıldığı bir toplantıda gündemi değerlendiren Enterprise Türkiye ve Yes Oto CEO’su Özarslan Tangün, “Biz Yes Oto olarak Türkiye’de Enterprise Rent A Car’ın ana markasını 2014’ten beri temsil ediyoruz. Enterprise markasının yanında Alamo ve National markalarında temsilcisiyiz. Sadece Türkiye’de değil, şirketin aynı zamanda Türki Cumhuriyetlerdeki ve Irak’taki temsilcisiyiz” dedi.

Enterprise Rent-A-Car, dünyada futbolun sembollerinden birisi olarak gösterilen ikonik UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getirdi

Enterprise’ın kendine ait 2,3 milyon adetlik araçlık parkıyla dünyanın en büyük mobilite çözümü şirketi olduğunu vurgulayan Özarslan Tangün, “Kısa dönem kiralama da globalde ikinci sıradaki rakibinin araç sayısı 700 bin adet civarında. Türkiye’de ise hâlihazırda 35 ilde 90’ın üzerinde ofisle hizmet veriyoruz. Dolar bazında baktığımızda  ciromuzu yaklaşık 28 kat artırabilmişiz. Tabii burada Türkiye’nin potansiyeli, Türkiye’deki fırsatlar ve bizim sektörümüzün gelişime açık bir sektör olmasının önemi var. Geçtiğimiz 10 yılda hem filo yatırımı hem ofis yatırımı yaptık. Türkiye’nin potansiyeline inanıyoruz. Bu yatırımları yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

İlk 10 yılımız çok hızlı geçti

Enterprise’ın müşteri memnuniyetine önem veren bir şirket olduğunun altını çizen Özarslan Tangün, “Enterprise’ın 95 ülkede yaptığı müşteri memnuniyeti anketi var. Biz Türkiye olarak bu ankette dünya birincisi olduk. Bu tabii bizim için çok gurur verici. Biliyorsunuz Türkiye dünyada en çok turist gelen 4’üncü ülke. İnşallah bu hızla gidersek zaten 3’ncü olacağız ve belki daha da yukarıya çıkacağız. Bizim de kiralama ciromuzun yaklaşık yüzde 40’ı yabancı para. Bu anlamda da Türkiye’mize daha fazla turist getirebilmek için, Enterprise ile globalde, Avrupa’da Türkiye için önemli olan pazarlarda Türkiye reklamları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.”

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz