687 beygirlik canavar

Hyundai N, iki farklı IONIQ 5 N geliştirdi. Pikes Peak Tırmanma Yarışları için özel modifiye edilen  IONIQ 5 N TA elektrik motorları ve bataryasıyla tam 687 beygir güç üreten bir canavara dönüştürüldü.

Hyundai N, Nürburgring 24 Saat ve Pikes Peak Tırmanma Yarışları için iki farklı IONIQ 5 N geliştirdi. Nürburgring 24 Saat’te IONIQ 5 N ile yarışılırken, Pikes Peak rekorları için de özel donanımlı IONIQ 5 N TA (Time Attack) otomobili kullanılacak. Bunun yanında Hyundai, motorsporlarına yatırım yaparak PS oyunu Gran Turismo’yla da işbirliği yaptı.

Elektrikle rekabet

Hyundai N markası, dünyanın en zorlu yarış pistlerinden biri olarak kabul edilen Nürburgring’teki başarılarını tazelemeye odaklanmış durumda. Nürburgring 24 Saat (N24) yarışında üst üste dördüncü TCR sınıfı zaferini hedefleyen Hyundai, tamamen elektrikli bir otomobille rekabeti farklı bir boyuta taşıyor. Nürburgring’in birbirinden zorlu virajlarını IONIQ 5 N ile aşmayı deneyecek olan Hyundai, aynı zamanda Amerika’daki Pikes Peak Tırmanma Yarışında da yine IONIQ 5 N temelli Time Attack versiyonunu kullanacak.

 Tam 687 beygirlik elektrikli pist sever

Tam 1438 metre yüksekliğe doğru uzanan Pikes Peak Tırmanma Yarışı, araçlar üzerinde bazı eklentiler ve geliştirilmeler yapılmasını zorunlu kılıyor. Bunun için özel olarak modifiye edilen IONIQ 5 N TA, elektrik motorları ve bataryasıyla tam 687 beygir güç üretiyor. IONIQ 5 N’e sadık kalınarak geliştirilen bu versiyon, daha çok işletim sistemi ve yazılım modifiyesiyle gücünü artırıyor. Ayrıca, N Aktif Ses özelliği de geliştirilerek dışarıya 120 db seviyesinde motor ve egzoz sesi veriliyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz