ARRIZO 8 PHEV amiral gemisi olacak

Chery, yeni enerji dönemine damgasını vurmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda markanın yeni enerji segmentindeki amiral gemisi olarak ARRIZO 8 PHEV, Chery’nin çevreyi korumaya olan bağlılığını ve yeni enerji araçlarındaki teknik becerisini gözler önüne seriyor.

Chery, yeni nesil modelleriyle Türkiye’nin yenilikçi ve çevre dostu ulaşım pazarının öncü markaları arasında yer alıyor. Markanın yeni enerji segmentindeki amiral gemisi olarak öne çıkan ARRIZO 8 PHEV, Chery’nin çevreyi korumaya olan bağlılığını ve yeni enerji araçlarındaki teknik becerisini gözler önüne seriyor. Chery’nin “daha çevre dostu bir gelecek” vizyonunu ortaya koyan ARRIZO 8 PHEV, zarif tasarımıyla gelişmiş güç aktarma sistemleri ve akıllı teknolojinin mükemmel bir birleşimi olarak dikkat çekiyor.

Güncel teknoloji

ARRIZO 8 PHEV, özel hibrit motoru ve özel hibrit şanzımana sahip motor sistemini, gelişmiş bir batarya ve elektronik kontrol sistemiyle bir araya getirerek en güncel teknolojinin sınırlarını zorluyor. ARRIZO 8’in kaputunun altında yer alan beşinci nesil 1.5 litrelik turbo beslemeli motor, 105 kW güç ve 215 nm maksimum tork sağlayabiliyor. Böylece yeni enerji çağının performans ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebiliyor. ARRIZO 8 PHEV sunmuş olduğu üstün performansa rağmen gelişmiş yakıt ekonomisi, yüzde 44,5 ile maksimum termal verimliliği ve son derece düşük yakıt tüketimine sahip.

1463 kilometrelik menzil

Dünya Genelinde Uyumlaştırılmış Hafif Araçlar Test Döngüleri (WLTC) kapsamında 106 km’ye kadar tamamen elektrikli menzil vadeden ARRIZO 8 PHEV, 1463 km’lik toplam menziliyle de seyahatler için ideal bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor. AC ve DC olmak üzere çift şarj modlarını destekleyen aracın bataryası, DC hızlı şarj ile sadece 19 dakikada yüzde 30’dan yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor. Bekleme sürelerini önemli ölçüde kısaltan bu seçeneğin yanı sıra AC şarj ile bile aracın bataryasını sadece 3 saat içinde yüzde 20’den yüzde 100’e kadar şarj etmek mümkün. Araç, yaşamın her alanına çevre dostu yaşamı entegre ederek kamp, piknik veya acil durumlar için ideal olan 3,3 kW besleme gücü sunan bir V2L harici deşarj teknolojisine de sahip.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz