En ateşli İngiliz ‘DBS Superleggera’ya 2 renk geldi

İngiliz Efsanesi Aston Martin’in yeni amiral gemisi ‘DBS Superleggera’ Dubonnet Rosso ve Jet Black renk seçenekleriyle Aston Martin Türkiye Showroom’larında yerini aldı. 725 beygirlik V12 motoru ile dikkat çeken otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 3.4 saniyede ulaşıyor.

Aston Martin DBS Superleggera

İngiliz lüks otomobil üreticisi Aston Martin’in, asfaltlar yeni efendisi olarak tanıttığı ‘DBS Superleggera’ modeli 2 yeni renge kavuştu. Dubonnet Rosso ve Jet Black renk seçenekleriyle Aston Martin Türkiye Showroom’larında yerini alan model otomobil tutkunlarının büyük ilgisini çekti. Çift renk kullanımı, aracın çok daha dinamik bir görünüme sahip olmasını sağlarken, oval tasarımın keskin çizgiler ile birleşmesi, DBS Superleggera’yı alışık olunanın dışında çok daha agresif bir görüntüye kavuşturdu.

Twin turbo beslemeli 5.2 litrelik V12 motoru bulunan DBS Superleggera, 725 beygirlik bir güce ve 900 Nm torka sahip. 8 ileri tam otomatik şanzımana sahip olan araç, 0’dan 100 km/s hıza 3.4 saniyede, 0’dan 160 km/s hıza ise 6.4 saniyede ulaşabiliyor. Aracın maksimum hızı ise saatte 340 kilometre.

Aston Martin Türkiye distribütörü olan D&D Motorlu Araçlar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, “Aston Martin’in Türkiye satış ve servis operasyonlarını büyük bir başarı ile devam ettiriyoruz. Tüm Aston Martin modelleri Türk otomobil tutkunları tarafından heyecan ile bekleniyor ve karşılanıyor. D&D Motorlu Araçlar olarak DBS Superleggera modelinin satış grafiğimizi geçen yıllara göre daha da arttıracağını öngörüyoruz. Showroom’larımıza daha yeni gelmesine rağmen ilgi çok büyük” dedi.

Aston Martin DBS Superleggera

3 FARKLI SÜRÜŞ MODU

Aston Martin, DBS Superleggera ile V12 motorun egzoz sistemini de güncellemiş durumda. Dört çıkışlı yeni egzoz sistemi, gazın dışarıya daha iyi atılmasını sağlarken çıkardığı sesle de dosta güven düşmana korku salıyor. Ayrıca egzoz valfi de değiştirilen sürüş moduna göre açılıp kapanabiliyor. DBS Superleggera’nın GT, Sport ve Sport Plus isimli üç farklı modu bulunuyor. Aracın alüminyum şasisi, DBS Superleggera’nın çok daha hafif ve güçlü olmasını sağlarken, güçlendirilmiş olan çift salıncaklı çoklu bağlantılı süspansiyon sistemi, aracın yol tutuşunu ve zemin geri bildirimlerini çok daha iyi hale getiriyor.

Aston Martin DBS Superleggera
Aston Martin DBS Superleggera

UNUTULMAZ SÜRÜŞ DENEYİMİ

DBS Superleggera’da Standart donanımda deri döşeme, anahtarsız giriş, anahtarsız motor çalıştırma, lastik basıncı izleme sistemi ve park yardımı ile 360 derecelik bir kamera dahil olmak üzere bir çok ekstra yer alıyor. Bilgi eğlence sistemi, navigasyon, Bluetooth, iPod, iPhone ve USB çalma özellikleri de bulunuyor. Şirketin Unutulmaz bir sürüş deneyimi yaşatmak için tasarlandı” dediği yeni amiral gemisi, şimdiden global çapta tüm gözleri üzerine çekiyor.

otohavadis@gmail.com

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz