125 yıllık ziyaret

ŠKODA Müzesi’nde 125 yıllık marka Tarihi Sanal Tur ile ziyaretçilerini bekliyor.

ŠKODA Müzesi

ŠKODA, koronavirüs salgını sebebiyle evde daha kaliteli zaman geçirmek isteyenlere bir güzel fırsat sunuyor. 125 yıllık geçmişiyle dünyanın en eski üreticileri arasında yer alan marka, özel olarak geliştirilen Sanal Müze Tur’uyla farklı bir tecrübe vaat ediyor. Köklü geçmişinde otomotiv tarihinde neler yaşandığına ve nelerin değiştiğine ayna tutan ŠKODA Müzesi, tek tıklamayla birlikte 360 derecelik Sanal Tur ile birlikte gezilebiliyor. Bu sayede tüm otomobil tutkunları, hem ŠKODA‘nın tarihinde hem de otomotiv dünyasında yaşanan büyük değişimleri görebilecekler. Logo tarihçesinden, basılı evraklara kadar birçok değerli bilgi de bu sanal turda yer alıyor.

ŠKODA Müzesi
ŠKODA Müzesi

İLK ÜRETİLENİN DİREKSİYONUNA GEÇİN…
1895 yılında kurulan ŠKODA’nın tarihi müzesinde ziyaretçiler, yapının farklı farklı mimarisinin yanı sıra efsanevi ve tarihi modelleri burada görebilecekler. Bu turun içerisinde Çek otomobil markasının ilk ürettiği otomobil olan 1906 model Voiturette A’nın dahi direksiyonuna geçip kabinini inceleme şansı bulabilecekler.
Diğer efsanevi modeller arasında L&K-ŠKODA 110, ŠKODA 860, ŠKODA SUPERB 4000 ve ŠKODA 1101 ‘TUDOR’ Cabriolet gibi araçlara da ulaşmak mümkün. Ayrıca çok merak edilen yarış otomobilleri Skoda 130 RS ve ŠKODA FABIA SUPER 2000 de yakından incelenebiliyor.

L&K 110 MODELİ İLE PRAG TURU
Bununla birlikte 20. yüzyılda Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da 360 derecelik turu ŠKODA L&K 110 modeliyle de turlamak mümkün. Ayrıca son geliştirmelerle birlikte VR (Sanal Gerçeklik) deneyimiyle de izlenebiliyor. ŠKODA’nın müzesinde binek otomobilden, yarış ve prototip araçlarına, motorlara, motosikletlere ve bisikletlere kadar 350 civarında parça sergileniyor. Bu müze, meraklıları için harika bir kaynak oluştururken ayrıca ŠKODA’nın mevcut ürün gamı da burada kapsamlı bir biçimde incelenebiliyor.

Sanal tur için: https://heritage.skoda-auto.com/en/

ŠKODA Müzesi

otohavadis@gmail.com

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz