Citroen Türkiye’de yeni Genel Müdür Selen Alkım

Groupe PSA Türkiye bünyesindeki Citroen markasındaPazarlama Direktörü olarak görev alan Selen Alkım , 11 Mart 2021 tarihi itibariyle Citroën Türkiye Genel Müdürü oldu.

Stellantis Groupe şirketi olan Groupe PSA Türkiye bünyesindeki Citroen markasında 11 Mart 2021 tarihi itibariyle geçerli olacak önemli bir pozisyonun ataması gerçekleşti.

Citroen markasının, Türkiye’de satış, pazarlama, parça ve servis operasyonlarının Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’in liderliğinde yönetilmeye başlandığı ilk günden itibaren, markanın Pazarlama Direktörü olarak görev alan Selen Alkım , 11 Mart 2021 tarihi itibariyle Citroën Türkiye Genel Müdürü olarak, Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’a bağlı görevine devam edecek.

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, Selen Alkım’ı yeni görevinde şu sözleriyle tebrik etti: “Citroën markasının son dönemde gösterdiği başarılı yükselişinin önemli bir parçası olan Selen Alkım, güçlü bir otomotiv geçmişine sahip bir profesyonel. Kendisinin liderliğinde Citroen Türkiye ekibi ve güçlü bayi ağımız ile yeni başarılar elde edeceklerine inancım tam.”

Citroën Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atanan 1980 doğumlu evli ve 1 çocuk annesi olan Selen Alkım, St.Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. 2005 yılında Paris’te yüksek lisansını tamamlayan Selen Alkım, yaklaşık 15 yıldır süren otomotiv kariyerine 2006 yılında Satış Sonrası Hizmetler Departmanı’nda başladı. Kariyeri boyunca farklı otomotiv markalarının, Ürün, Statejik Planlama ve Pazarlama fonksiyonlarının yöneticiliğini yapan Selen Alkım, 3 Aralık 2018 tarihinden bu yana Groupe PSA Türkiye bünyesinde çalışıyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz