Elektrikli Vision iV ile Kamiq göz kamaştırdı

Skoda Cenevre’de elektrikli konsepti Vision iV ve yeni modeli Kamiq ile tüm yeniliklerini gözler önüne serdi.

Skoda Vision iV

Skoda, Cenevre Otomobil Fuarı’nda mobilite alanındaki tüm yeniliklerini gösterdi. Skoda’nın ilk kez Cenevre’de sergilediği VISION iV konsepti, Skoda’nın tamamen elektrikli modelini temsil ederken, Kamiq modeli ise markanın SUV yelpazesini daha da genişletti. Skoda’nın Cenevre’de sergilediği yenilikler arasında farklı mobilite çözümü sunan iki tekerlekli elektrikli Klement konsepti, kompakt hatchback segmentine iddialı bir giriş yapan Scala ve marka tarihinin en başarılı yarış aracı olan Fabia R5 oldu.

Skoda Vision iV

Skoda’nın geleceğe bakışı

2019 yılının Avrupa kıtasındaki ilk otomobil fuarı olan Cenevre Otomobil Fuarı’nın  bu yıl Skoda markası için özel bir anlam ifade ettiğini söyleyen Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Cenevre Fuarı’nda Skoda’nın gelecek vizyonu sahne alıyor. Burada ilk kez sergilenen yüzde 100 elektrikli konseptimiz Vision iV, Skoda’nın elektrikli araç platformu üzerine yapılan ilk aracı olma özelliğini taşıyor. Bildiğiniz gibi günümüzde ve yakın gelecekte dizel motorların yerini ilk etapta hibrit teknolojisi, ardından da elektrikli motorlar alacak. Skoda, otomotiv tarihindeki uzun geçmişine dayanan tecrübesi ile geleceği bugünden şekillendirmek adına çalışmalarını hızla sürdürüyor” dedi.

Başar şunları söyledi: “Elektrikli konsept modelimiz Vision iV’nin yanı sıra SUV ürün yelpazemizi güçlendirecek ve pazarda bizi daha rekabetçi bir konuma taşıyacak Kamiq modelimiz de, Cenevre’de tanıttığımız ilklerden bir diğerini oluşturuyor. Ülkemizde son yıllarda SUV araçların pazar payı yükselmekte. Biz de bu pazarda Kodiaq ve Karoq modellerimizle yer alıyoruz. Kamiq de, kompakt SUV segmentine bize pazar payı anlamında ivme kazandıracak bir model. Yüce Auto olarak tüm bu yenilikleri en kısa zamanda Türk kullanıcıları ile buluşturmayı planlıyoruz.”

Skoda Vision iV

Vision iV 500 km menzil sunuyor

Skoda, ilk kez Cenevre’de sergilediği Vision iV konseptiyle tamamen elektrikli geleceğe hazır olduğunu gösterdi. Skoda’nın MEB modüler elektrikli araç platformu üzerine yapılan ilk aracı olan Vision iV, sportif bir tasarıma, aerodinamik bir gövdeye ve geniş bir kabine sahip. Biri önde, diğeri arkada olmak üzere iki elektrikli motor, Vision iV modeline dört çeker sürüş sağlarken sıfır emisyonla yolculuk yapılıyor. Lityum iyon batarya, yerden tasarruf sağlamak adına gövde altına yerleştirilmiş ve 500 kilometre menzil sunuyor.

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq

Tamamen yeni crossover: Skoda Kamiq

Skoda, SUV atağına başarılı bir şekilde devam ediyor ve 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni crossover’ı Kamiq’i sergiledi. Kodiaq ve Karoq’un ardından markanın Avrupa’daki üçüncü SUV’u olan Kamiq, SUV araçların avantajlarını, kompakt araçların çevikliğiyle birleştiriyor. Kamiq’in dikkat çekici tasarımı, son teknoloji sürücü yardımcıları, multimedya sistemleri, geniş kabin ve sayısız pratik Simply Clever özellikleriyle buluşturuluyor. Kamiq bu sayede aktif yaşam tarzına sahip kullanıcıların ve ailelerin beklentilerini karşılıyor.

Skoda Scala
Skoda Fabia RS

Şehir içi ulaşımda kolaylık: Klement

Skoda, Cenevre’de farklı elektrikli mobilite çözümleri de sunarak dikkatleri üzerine çekti. Yeni Klement elektrikli mobilite aracı, modern ve çevre dostu yaşam tarzını temsil ediyor. Fütüristik iki tekerlekli konsept, şehir içi ulaşımda otomobile ekolojik bir alternatif olarak konumlandırılıyor. Frenlemede enerji depolayan sisteme sahip bisiklet, arkada bir elektrik motoruna sahip ve 45 km/s hıza ulaşılmasını sağlıyor. İki batarya sayesinde 60 kilometreden daha fazla menzile ulaşıyor.

otohavadis@gmail.com

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz