Bom, hazır

Borusan Otomotiv’in motor sporlarını desteklemek vizyonu ve Türkiye’yi yurt dışı organizasyonlarda temsil etmek amacıyla 2008 yılında BOM’u kurduğunu belirten Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, geçen 15 yılda takımın 4 kıtada, 21 farklı ülkede, 38 farklı pistte 400’e yakın yarışta start aldığını ve onlarca kez podyum gördüğünü söyledi.

Son 6 yıldır temsil ediyor

Son 6 yıldır Türkiye’yi GT4 Avrupa Serisi’nde temsil eden ilk ve tek takım olma unvanını taşıdıklarını hatırlatan Tiftik; “Her yıl artan yatırımlarla daha da büyük hedeflere doğru koşan takımımız 10 Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğunu elde ederken, yurt dışında ise WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliği, İtalya Endurance Champions Cup Pilotlar Şampiyonluğunu ve GT4 Avrupa Serisi Pro/AM kategorisi ikinciliğini kazanma başarısını gösterdi. Bu sene daha da güçlenen BOM’un yine pistlerin en dikkat çeken takımlarından biri olacağına ve hedeflerine ulaşacağına inanıyorum. Motor sporlarına gönül veren herkesi gururlandıran BOM ekibimize yeni sezonda başarılar dilerim” dedi.

2023 sezonuna büyük bir titizlikle hazırlandık

Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kocabıyık ise, “Rekabetin en üst düzeyde yaşandığı GT4 Avrupa Serisi’nde geçen sezon önceki gövde yarış otomobillerimizle 2 yarışta 3 podyum görme başarısı elde ettik. Geride bıraktığımız 5 sezonda edindiğimiz tecrübelerimiz ve takımımıza yaptığımız yatırımlara paralel olarak 2023 sezonuna büyük bir titizlikle hazırlandık. Yeni yarış otomobillerimiz BMW M4 GT4 ve takımımıza katılan pilotlarımızla bu sene GT4 Avrupa Serisi’nde yine sonuna kadar mücadele edeceğiz. Artık BOM ile özdeşleşen Turkuaz rengiyle dikkatleri üzerinde toplayan yarış otomobilimizin yine pistlerin gözdesi olacağından eminiz. Hedefimiz sezonu üst sıralarda tamamlamak.” dedi.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz