Chery’nin Hibritleri 1000 Km’den Fazla Menzil Sunacak

Çin’in önde gelen otomotiv üreticisi Chery, kısa bir süre önce tanıttığı Chery QPower mimarisi ile, içten yanmalı (ICE) ve şarj edilebilir hibrit (PHEV) gibi farklı güç-aktarma sistemlerine daha verimli, çevreci ve akıllı enerji kaynakları sağlıyor. Hibrit sistem, 75 kilometresi tamamen elektrikli olmak üzere 1000 kilometrenin üzerinde menzile sahip.

Çin’in üst üste 21 yıldır binek otomobil ihracatının lider markası Chery, yeni teknolojilerle ürün gamını güçlendirmeye devam ediyor. Kendini teknoloji odaklı bir marka olarak konumlandıran Chery, yenilikçi çalışmalarıyla global arenada rekabetçiliği artırıyor.

Yüzde 41 ile dünyanın en iyi termal verimliliğine sahip!

Geçtiğimiz ekim ayında Katar GIMS’de (Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı) Chery QPower mimarisini tanıtan marka, 26 yıllık güç-aktarma teknolojisi bilgi birikimini ve atılımını gözler önüne serdi. İçten yanmalı motor (ICE) ve şarj edilebilir hibrit (PHEV) dahil olmak üzere farklı güç-aktarma sistemlerini kapsayan bu mimari, Chery’nin ürünlerini ve markasını daha ileri taşımak için ileri teknolojilerden yararlanıyor.

1000 kilometrenin üzerinde menzil vaadi

PHEV sistemi, güçlü çift motorlu ve 3 vitesli DHT modunda 230 kW güç ve 510 Nm tork üretiyor. 3 vites, 9 mod ve 11 oran teknolojisi güç, akıcılık ve ekonomi arasında ideal bir denge sağlayarak farklı sürüş koşullarında en yüksek verimi sağlıyor. Tüm bu özelliklerle Chery’nin PHEV versiyonu Güney Amerika’nın dik yamaçları, Orta Doğu’nun yüksek sıcaklıktaki bölgeleri ve Endonezya’nın yağmurları gibi zorlu koşullarda sorunsuz bir sürüş sağlıyor. Üçlü lityum- iyon batarya hafif yapı, yüksek enerji yoğunluğu ve Chery’nin akıllı yönetim sisteminden yararlanan PHEV sistemi, NEDC koşullarında 75 kilometre tamamen elektrikli sürüş menzili ve 1000 kilometrenin üzerinde toplam sürüş menzili sağlıyor. Güncel haliyle TIGGO 8 PRO Plug-in Hybrid ve TIGGO 7 PRO Plug-in Hybrid dahil olmak üzere PHEV versiyonlar belirli pazarlarda yollara çıkıyor. Bu modeller sadece yeni bir çevre dostu sürüş çağını başlatmakla kalmıyor, aynı zamanda verimli, istikrarlı ve kaliteli bir deneyimin geniş kitlelere ulaşmasını da sağlıyor.

Diğerleri

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz